اخبار داغ

رژیم صهیونیستی| درگیری موافقان و مخالفان طرح جنجالی در تل‌آویو/ بی‌اعتمادی سیاستمداران معارض به نتانیاهو

همزمان با عقب‌نشینی نتانیاهو از تصویب طرح تغییرات قضائی و به تأخیر انداختن آن، منابع عبری از درگیری میان تظاهرات‌کنندگان طرفدار و مخالف این طرح جنجالی کابینه رژیم صهیونیستی خبر دادند. به گزارش تجهیز نیوز رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از درگیری میان تظاهرات‌کنندگان طرفدار و مخالف طرح جنجالی تغییرات قضائی در تل‌آویو خبر داد، طرحی […]

اشتراک گذاری
07 فروردین 1402
82 بازدید
کد مطلب : 156765

همزمان با عقب‌نشینی نتانیاهو از تصویب طرح تغییرات قضائی و به تأخیر انداختن آن، منابع عبری از درگیری میان تظاهرات‌کنندگان طرفدار و مخالف این طرح جنجالی کابینه رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش تجهیز نیوز رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از درگیری میان تظاهرات‌کنندگان طرفدار و مخالف طرح جنجالی تغییرات قضائی در تل‌آویو خبر داد، طرحی که نتانیاهو سرانجام به‌سبب گسترش موج تظاهرات مخالفانش و ترس از به خطر افتادن موقعیت خود، تعلیق آن را تا تابستان اعلام کرد.

بنیامین نتانیاهو پس از تعلیق این طرح اعتراف کرد که رژیم اشغالگر در یک دوراهی خطرناک قرار دارد و بحران موجود مستلزم مسئولیت‌پذیری همه است.

وی با اعتراف به تشدید تنش و درگیری میان دو اردوگاه مخالف یکدیگر در رژیم صهیونیستی مخالفانش را مشتی اقلیت خواند که به‌زعم وی برای دودسته کردن صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند.

نتانیاهو افزود: هرچند بر اجرای تغییرات قضائی پافشاری می‌کنیم، اما تصمیم به تعلیق تصویب آن گرفتم.

واکنش مخالفان نتانیاهو به عقب‌نشینی وی

بنی گانتس از سیاستمداران مخالف نتانیاهو گفت: از تصمیم نتانیاهو برای تعویق تصویب تغییرات قضائی استفاده می‌کنم، اما همچنان معارض این دولت باقی خواهم ماند.

بی‌اعتمادی لاپید به نتانیاهو

یائیر لاپید نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی بر بی‌اعتمادی خود به نتانیاهو تأکید کرد و گفت: در صورت توقف تصویب قانون تغییرات قضائی برای انجام مذاکرات آماده هستیم، ولی اول باید مطمئن شویم که توطئه یا خدعه و نیرنگی در کار نباشد.

یتسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی هم از تصمیم نتانیاهو در تعویق طرح جنجالی خود استقبال کرد.

لاپید گفت: اگر نتانیاهو بخواهد ما را فریب دهد، بار دیگر خود را در برابر صدها هزار تظاهرات‌کننده‌ای خواهد دید که برای رسیدن به هدف خود می‌جنگند.

یواف گالانت وزیر جنگ برکنارشده هم از تصمیم نتانیاهو استقبال کرد.

واکنش کاخ سفید و نگرانی از ادامه جنگ قدرت میان صهیونیستها

کاخ سفید: از اعلام نتانیاهو مبنی بر تعلیق قانون تغییرات قضایی استقبال می‌کنیم و از گروه‌های اسرائیلی می‌خواهیم به سازش دست یابند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *