اخبار داغ

مرجع ملی حقوق کودک مسموم کردن دانش‌آموزان را محکوم کرد

در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزان، مرجع ملی حقوق کودک بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، در پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش آموزان، مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد: «کودکان و نوجوانان، نهال‌های بارآور آینده، ذخایر بی‌بدیل و ارزشمند جامعه […]

اشتراک گذاری
15 اسفند 1401
83 بازدید
کد مطلب : 156795

در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزان، مرجع ملی حقوق کودک بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، در پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش آموزان، مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد:

«کودکان و نوجوانان، نهال‌های بارآور آینده، ذخایر بی‌بدیل و ارزشمند جامعه و آتیه‌سازان کشور عزیزمان ایران هستند. بی شک توجه به کرامت انسانی، رشد، تعالی و بالندگی آنان، تکلیفی انسانی و ضرورتی اجتماعی برای توسعه و پیشرفت کشور است. از این رو در نظام جمهوری اسلامی ایران، بر اساس آموزه‌های وحیانی دین مبین اسلام، آرمان‌های مندرج در قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری، همواره در کانون توجه بوده‌اند و باید در فضایی سالم، امن، آرام و حامی کودکی کنند و ببالند. دولت‌ها موظف هستند از آنان حمایت نمایند و ایمنی و امنیت آنان را فراهم سازند تا فارغ از هرگونه دغدغه‌ای، مشغول حیات اجتماعی باشند و بتوانند استعدادهایشان را پرورش دهند.

در این راستا، مرجع ملی حقوق کودک ضمن محکوم نمودن جنایت «مسموم کردن دانش‌آموزان در مدارس» و «ناامن سازی فضای آموزشی کودکان و تشویش خاطر خانواده های آنان»، خواستار تسریع در تحقیقات و بررسی‌های لازم در مورد مسببان و مرتکبان، اعلام نتایج به شهروندان و تنویر افکار عمومی، برخورد قاطع قانونی با عوامل، حمایت و دلجویی از آسیب دیدگان و انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری از تکرار چنین رفتارهای مجرمانه‌ای می‌باشد.

همچنین این مرجع بر لزوم تکریم، تحصیل و توانمندسازی بیش از پیش کودکان و نوجوانان در کشور تأکید ورزیده و فعالیت‌های آتی خود را در این زمینه شدت بخشیده و از تحقق حقوق کودکان و نوجوانان با همکاری تمامی نهادها و نقش‌آفرینان دولتی و غیردولتی لحظه‌ای باز نخواهد ایستاد».

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *