اخبار داغ

هشدار سطح قرمز مدیریت بحران خوزستان

مدیریت بحران خوزستان درخصوص تداوم ، گسترش و تشدید فعالیت پدیده های همرفتی ، موسمی ومونسون بر روی استان هشدار داد و با توجه به هشدارهای سطح قرمز هواشناسی ۲ هشدار سطح قرمز ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، پیرو هشدارهای سطح نارنجی اخیر و با توجه به هشدارهای سطح قرمز هواشناسی : […]

اشتراک گذاری
06 مرداد 1401
126 بازدید
کد مطلب : 148297

مدیریت بحران خوزستان درخصوص تداوم ، گسترش و تشدید فعالیت پدیده های همرفتی ، موسمی ومونسون بر روی استان هشدار داد و با توجه به هشدارهای سطح قرمز هواشناسی ۲ هشدار سطح قرمز ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، پیرو هشدارهای سطح نارنجی اخیر و با توجه به هشدارهای سطح قرمز هواشناسی : تداوم ، گسترش و تشدید فعالیت پدیده های همرفتی ، موسمی ومونسون بر روی استان، وقوع رگبار، رعد و برق، احتمال ریزش تگرگ و وزش باد شدید (به ویژه در ساعات بعدازظهر) ، سیلابی شدن مسیل ها (به ویژه در مناطق شرقی ،شمال شرقی و جنوب شرقی)، احتمال وقوع طوفان در جلگه خوزستان وخیزش گرد و خاک در سطح استان به ویژه در مناطق مستعد و کوهستانی شمال شرق، شرق و جنوب شرق ازظهر جمعه تا اواخروقت یکشنبه (۷ لغایت ۹مردادماه ۱۴۰۱) مورد انتظار است.

بر اساس این اخطاریه ها سامانه‌های مذکور با احتمال وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی گسترده، آبگرفتگی منازل در مناطق مستعد، اختلال درناوگان حمل و نقل،کاهش شعاع دید، تخریب پل و مسدود شدن جاده، خسارت به صنعت کشاورزی و شکستن درختان و خطوط انتقال برق همراه است.

دستور به ابلاغ هشدار مذکور به اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و سایر دستگاههای مرتبط جهت اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم، تداوم آماده باش و انجام اقدامات موردنیاز جهت پیشگیری ، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی از دیگر موارد این هشدار است.

اجتناب از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و جمع‌آوری وسایل و تجهیزات از اطراف رودخانه‌ها، اجتناب از سفر به مناطق حادثه‌خیز، عدم جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو و جمع‌آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌های فصلی، عدم صعود به ارتفاعات، عدم اتراق در بستر رودخانه‌ها، عدم قرار گرفتن در مسیل‌ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد از جمله توصیه های این اخطار به عموم مردم است.

براساس این اخطاریه اقدامات لازم از سوی مدیریت بحران در قالب ۲۶ بند‌ به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

کدخبر: ۱۴۰۱۶۷۴۰۵۰۶۰۰۲۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *