اخبار داغ

افزایش قیمت نفت

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، پس از اینکه قیمت نفت دیروز برای نخستین بار از ماه آوریل به کمتر از ۱۰۰ دلار کاهش یافت، در معاملات امروز افزایش یافت اما افزایش ها در آستانه انتشار آمار نرخ تورم آمریکا، محدود است. هر بشکه نفت برنت با ۹۷ سنت افزایش ۱۰۰.۴۶ دلار فروخته شد. هر […]

اشتراک گذاری
24 تیر 1401
188 بازدید
کد مطلب : 147866

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، پس از اینکه قیمت نفت دیروز برای نخستین بار از ماه آوریل به کمتر از ۱۰۰ دلار کاهش یافت، در معاملات امروز افزایش یافت اما افزایش ها در آستانه انتشار آمار نرخ تورم آمریکا، محدود است.

هر بشکه نفت برنت با ۹۷ سنت افزایش ۱۰۰.۴۶ دلار فروخته شد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹۰ سنت افزایش ۹۶.۷۴ دلار معامله شد.

سرمایه گذاران به علت نگرانی در مورد افزایش شدید نرخ بهره برای مهار تورم، فعالیت های اقتصادی را به شدت کاهش داده است و تقاضا برای نفت را تحت تاثیر قرار دهد، شروع به فروش کرده اند. قیمت ها بیش از ۷ درصد در معاملات دیروز کاهش یافت.

نگرانی دیگر این است که افزایش شدید نرخ بهره آمریکا، ارزش دلار را بالا می برد و این امر قیمت نفت را تحت فشار کاهشی قرار می دهد.

وارن پترسون، تحلیلگر کالاهای اساسی در ING گفت: «نگرانی های طولانی مدت در مورد رکود همچنان به بازار آسیب می زند، در حالی که تقویت دلار و افزایش موارد ابتلا به کرونا در بخش هایی از چین قطعا کمک کننده نیست.»

نفت به طور کلی با دلار آمریکا قیمت گذاری می شود، هرچه ارزش دلار بیشتر شود، نفت برای مالکان ارزهای دیگر گران تر آب می خورد و سبب کاهش تقاضا می شود.

کدخبر: ۱۴۰۱۶۷۴۰۴۲۴۰۰۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *