اخبار داغ

افزایش تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، اوپک در نخستین پیش بینی خود برای سال آینده اعلام کرد، به علت تقویت رشد اقتصادی و پیشرفت در مهار کرونا در چین، تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳ افزایش می یابد اما سرعت آن کمتر از سال ۲۰۲۲ خواهد بود. این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، انتظار می […]

اشتراک گذاری
24 تیر 1401
174 بازدید
کد مطلب : 147862

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، اوپک در نخستین پیش بینی خود برای سال آینده اعلام کرد، به علت تقویت رشد اقتصادی و پیشرفت در مهار کرونا در چین، تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳ افزایش می یابد اما سرعت آن کمتر از سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، انتظار می رود تقاضا در سال ۲۰۲۳ روزانه ۲.۷ میلیون بشکه افزایش یابد. در این گزارش رشد تقاضا در سال جاری تغییر داده نشد.

مصرف نفت از شرایط کاهشی سال ۲۰۲۰ که کرونا شیوع پیدا کرد، بهبود یافته و قرار است در سال جاری به سطح سال ۲۰۱۹ بازگردد.

چشم انداز سال ۲۰۲۳ نشان می دهد، فشار بر عرضه ممکن است ادامه یابد چراکه انتظار می‌ رود رشد تولید کشورهای غیراوپکی از افزایش تقاضا عقب بماند.

در گزارش اوپک آمده است:«در سال ۲۰۲۳، انتظار می رود با رشد اقتصادی سالم در جهان در میان بهبود در تحولات ژئوپلتیکی به همراه انتظار برای بهتر شدن مهار کرونا در چین، مصرف نفت افزایش یابد.»

پیش بینی اوپک برای تقاضا در سال ۲۰۲۳ از آژانس بین المللی انرژی و همچنین دیدگاه اولیه نمایندگان اوپک برای کاهش بیشتر به علت افزایش قیمت ها خوش بینانه تر است.

بنا بر گزارش اوپک، پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳، جنگ اوکراین تشدید نشود و ریسک هایی نظیر نرخ تورم بر رشد اقتصادی در جهان تاثیر چندانی نداشته باشد.

کدخبر: ۱۴۰۱۶۷۴۰۴۲۴۰۰۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *