اخبار داغ

مدیران باید دغدغه‌مند مشکلات مردم باشند

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، آیت الله سیدابراهیم رییسی روز پنجشنبه در جمع مردم شهرستان سرپل ذهاب در مرقد مطهر احمدابن اسحاق (ره) ضمن تبریک دهه ولایت افزود: ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال جوانان از مسائل عمده و محوری دولت است که بر آن‌ تاکید دارم. وی همچنین اذعا کرد: اشتغال، فقط کار پشت […]

اشتراک گذاری
23 تیر 1401
190 بازدید
کد مطلب : 147860

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، آیت الله سیدابراهیم رییسی روز پنجشنبه در جمع مردم شهرستان سرپل ذهاب در مرقد مطهر احمدابن اسحاق (ره) ضمن تبریک دهه ولایت افزود: ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال جوانان از مسائل عمده و محوری دولت است که بر آن‌ تاکید دارم.

وی همچنین اذعا کرد: اشتغال، فقط کار پشت میز نشستن نیست، بلکه باید کشاورزی و دامداری در این منطقه مولدی برای تولید باشد و مردم استان کرمانشاه امروز نباید دغدغه اشتغال داشته باشند.

رییس جمهور در ادامه سخنانش اظهار داشت: سرپل ذهاب مشهد مظلومان فاتح است، شهری که ایستادگی و مقاومت در مقابل صدامیان داشتند و زبانزد خاص و عام هستند ، مردمانی که حقیقتا در هشت سال دفاع مقدس بردباری، صبر و شکیبایی، روحیه ایستادگی و مقاومت آنها در مقابل بمباران ها، ستم های صدامیان کردند، و این مقاومت مثال زدنی است.

وی افزود: وجب به وجب این سرزمین یادآور رشادت، شهادمت، شجاعت و ایستادگی، دلدادگی به خدا و ولایت مداری است و این سرزمین بعنوان مشهد مظلومان فاتح باید گرامی داشته شود.

آیت الله رییسی گفت: بعد از هشت سال دفاع مقدس و تقدیم قریب به هزار شهید و بیش از هزار ایثارگر و جانباز، مردم این شهرستان سازندگی را آغاز کردند و یکباره با حادثه طبیعی زلزله مواجهه شدند در این زلزله خسارت های بسیاری متحمل شدند.

وی افزود: این حادثه مورد توجه استان کرمانشاه و بلکه مورد توجه کشور قرار گرفت، رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی نسبت به این منطقه توجه کردند، مردمانی که در روزهای مقاومت امتحان خوبی پس دادند و پاسداری و حراست کردند شایسته توجه هستند.

رییس جمهور ادامه داد: مشکل مردم سرپل ذهاب مشکل کشور تلقی می شود، تلاش های بسیاری از جانب دستگاه ها و نهادها و خود مردم این منطقه صورت گرفته است.

آیت الله رئیسی گفت: با تمام نواقص و مشکلات امروز شهر سر و سامان گرفته اما مساله وام های زلزله، شرایط کرونا و وضعیت درآمدی امکان بازپرداخت تسهیلات را برای مردم بسیار سخت کرده است از این رو از آقای استاندار و مسئولان مربوطه می خواهم نسبت به بازپرداخت وام ها تجدید نظر شود و مهلت جدی برای بازپرداخت به مردم داده شود و در صورت عدم توانایی در بازپرداخت احتمال بخشودگی وجود دارد.

وی بیان کرد: در خصوص نگرانی مردم نسبت به مساله آب و سامانه گرمسیری باید گفت که این سامانه به نحوی تکمیل شود که در این منطقه شاهد اشتغال و درآمد زایی باشیم و از وظایف جدی است و از مصوبات سفر طرح تکمیل سامانه گرمسیری خواهد بود.

رییس جمهور در ادامه سخنانش همچنین گفت: شخصیت احمدابن اسحاق قمی اشعری شخصیت ارزشمند و ولایی است که در شهرستان سرپلذهاب امروز نظرش مثل خورشید درخشش دارد و افتخاری است.

وی ادامه داد: در این شهرستان همه خانواده ها و اقوام اهل تشییع، اهل سنت و اهل حق، شهیدانی تقدیم اسلام کردند، این اقوام با عقاید مختلف به نام جمهوری اسلامی و دلدادگی ولایت و پاسداری از وطن دوشادوش هم زندگی می کنند و انصافا دفاع جانانه ای از این مرز بوم انجام دادند و قطعا رفع مشکلات این مردم از اولویت های دولت است.

وی اظهار کرد: اولین نقطه در استان کرمانشاه که قصد سفر کردم شهرستان سرپل ذهاب بود و حقیقتا در این منطقه امتحان خوبی در دوران دفاع مقدس پس دادند، برای همه دولتمردان باید بعنوان یک اولویت تلقی شود.

رئیس جمهور در ادامه همچنین گفت: اساس سفر به این منطقه این بود که مسائل و مشکلات از نزدیک ببینیم و در رفع آن تمام تلاش قرار دهیم شرمنده خدا و پیامبر و خانواده شهدا نباشیم.

وی تاکید کرد: مدیران باید چهره‌های انقلابی و دغدغه مند مشکلات مردم باشند ، در میان مردم خود را بدانند و مردم احساس کنند مدیران از خود آنان هستند.

آیت الله رییسی افزود: بارها در شورای اداری مطرح کردم و امروز هم در میان مسئولین تکرار میکنم مدیران باید دغدغه حل مشکلات مردم و روحیه تحول خواهی داشته باشند.

آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی خود، صبح پنجشنبه ۲۳ تیرماه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد کرمانشاه شد.

در این سفر، چهار معاون رییس جمهور، یک مشاور و هشت تن از وزرا، آیت الله رییسی را همراهی می کنند.

رئیس جمهور در چندماهه اخیر از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم به ترتیب به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان رضوی، البرز، قزوین، آذربایجان غربی، خوزستان (سفر سرزده به آبادان / ‏‬ متروپل)، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کردستان سفر کرده است.

سخنرانی در جمع مردم کرمانشاه در ورزشگاه حضرت امام (ره)، حضور در جلسات شورای اداری و شورای گفت و گو و اشتغال و نشست خبری با خبرنگاران از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور در کرمانشاه است.

استان کرمانشاه با بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت و ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

مردم استان کرمانشاه که متشکل از برادران اهل تشیع، اهل تسنن و اهل حق هستند در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

کدخبر: ۱۴۰۱۶۷۴۰۴۲۳۰۰۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *