اخبار داغ

استخراج سالانه حدود ۱۶.۵ میلیون تُن مواد معدنی در خوزستان

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان آقا رضا فتوحی روز سه‌شنبه ۲۱تیرماه ۱۴۰۱، در بیستمین اجلاس سالانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران بیان کرد: خوزستان دارای ۲۷۳ معدن دارای پروانه بهره‌برداری است که تنها ۱۰۰ معدن فعال است. معاون هماهنگی […]

اشتراک گذاری
22 تیر 1401
85 بازدید
کد مطلب : 147771

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان آقا رضا فتوحی روز سه‌شنبه ۲۱تیرماه ۱۴۰۱، در بیستمین اجلاس سالانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران بیان کرد: خوزستان دارای ۲۷۳ معدن دارای پروانه بهره‌برداری است که تنها ۱۰۰ معدن فعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: سالانه حدود ۱۶.۵ میلیون تُن مواد معدنی در خوزستان استخراج می‌شود و پنج هزار نفر در این بخش فعالیت دارند که رقم بسیار بالایی است.

وی افزود: ۱۲ معدن سنگ‌ و گچ در خوزستان وجود دارد که از این تعداد هشت معدن فعال است.

آقا رضا فتوحی در ادامه گفت: ۱۰ معدن قیر طبیعی در خوزستان وجود دارد که با توجه به اهمیت و نیاز خوزستان به این معادن باید به صورت فنی بهره برداری شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان افزود: در خوزستان بخش تولید نمک معدنی بسیار فعال و موفق است.

خوزستان در بحث معدن تخصصی در رتبه‌های آخر کشور است

وی با بیان اینکه ۸۲ درصد نفت و گاز و ۴۲ درصد درآمد کشور در خوزستان تولید می‌شود گفت: خوزستان در بحث معدن تخصصی در رتبه‌های آخر کشور است.

معاون استاندار ادامه داد: نظام‌مهندسی معدن خوزستان بالغ بر هزار عضو دارد که با این تعداد عضو باید بهره برداری تخصصی در استان انجام شود و اثر گذاری موثری را در تولید ثروت داشته باشیم.

فتوحی بیان کرد: برای شناسایی معادن شرق و شمال شرق خوزستان باید اقدامات موثرتری صورت گیرد، و از متولیان این بخش خواستاریم با توجه به ارزش افزوده و با کمک شرکت‌های دانش بنیان درآمد زایی خوبی در این بخش ایجاد کنند.

آقارضا فتوحی با بیان اینکه در خوزستان نیاز به طرح جامع معدنی است، افزود: خوزستان در تولید فرآورده جدید مواد معدنی دریایی ظرفیت بسیار خوبی دارد.

بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران روز سه‌شنبه به میزبانی خوزستان در هتل پارس اهواز گشایش یافت و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

کدخبر: ۱۴۰۱۷۰۲۰۴۲۲۰۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *