اخبار داغ

تحقق برنامه های توسعه ای صنعت نفت در سال جاری مستلزم کار جهادی و تلاش مضاعف است

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: تحقق برنامه های توسعه ای صنعت نفت در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید در سال جاری مستلزم کار جهادی و تلاش مضاعف در حوزه حفاری چاه های نفت و گاز است. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پان (پایگاه خبری […]

اشتراک گذاری
27 فروردین 1401
168 بازدید
کد مطلب : 144406

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: تحقق برنامه های توسعه ای صنعت نفت در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید در سال جاری مستلزم کار جهادی و تلاش مضاعف در حوزه حفاری چاه های نفت و گاز است.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پان (پایگاه خبری آنزان آنلاین)، دکتر حمید رضا گلپایگانی در نخستین نشست نمایندگان کارکنان پیمانکاری در سال جاری افزود: در نتیجه همدلی، همگرایی، هم افزایی، هماهنگی و خرد جمعی مدیریت ها و مجموعه کارکنان، سال گذشته، سال موفقیت آمیزی برای سازمان رقم خورد.

وی اظهار کرد: این توفیقات در بخش های عملیاتی، فنی، ستادی و پشتیبانی ملموس بود و تلاش شد که علاوه بر پاسخگویی به برنامه های شرکت ملی نفت ایران و بکارگیری ناوگان حفاری، در جهت رضایتمندی شغلی، ایجاد انگیزش و بهبود فرآیندها، راندمان کار و بهره وری، مدیریت درآمدها و هزینه های شرکت اقدامات موثری صورت پذیرد.

گلپایگانی در این جلسه که پنجمین نشست هم اندیشی در این ارتباط است، گفت: برنامه ریزی و ساماندهی نیروی انسانی در بخش‌های عملیاتی، فنی، پشتیبانی و ستادی شرکت امسال در اولویت قرار دارد و اجرای برنامه ها بر اساس قوانین وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و حمایت صنعت نفت دنبال می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در این نشست که مشاور مدیرعامل، مدیران منابع انسانی، روسای حراست، خدمات کارکنان، روابط عمومی و خدمات پیمانکاری، کارشناسان ساختار و روش های مالی و نمایندگان کارکنان پیمانکاری حضور داشتند، با بیان اینکه کار حفاری پیچیده، فنی، تخصصی، سخت و طاقت فرسا است، افزود: اصلاح ساختار فرآیندها خاصه در قرارداد ها و برگزاری مناقصات، ارائه راهکارها، افزایش درآمد ، تقویت نیروی انسانی، توسعه برنامه های آموزشی به ویژه برگزاری آزمون های تخصصی جهت ارتقا شغلی در سال ۱۴۰۱ در دستور کار مدیران و برنامه ‌ریزان مدیریت ها قرار دارد .

وی اظهار کرد: مدیریت منابع انسانی باید ساز و کاری برای رسیدگی به مشکلات ایجاد که ضمن شناسایی مشکلات، نسبت به برطرف کردن آنها و پیگیری برای پیشگیری قبل از وقوع اقدام گردد که یکی از موارد شناخت شغل و تعریف ماهیت آن با هدف بررسی سختی ها و مشکلات و همچنین بکارگیری افراد بر اساس توانمندی و شایستگی های شغلی است.

گلپایگانی در ادامه حل مشکلات بیمه‌ای و بیمه تکمیلی کارکنان ، نظم و انضباط و عدالت در پرداخت ها، تقویت سامانه های کنترلی و نظارتی و شایسته سالاری را یادآور شد.

در ادامه مدیر منابع انسانی، مشاور مدیر عامل در امور کسب و کار و رئیس حراست پیرامون مسائل مرتبط با نیروی انسانی، قرادادها و نظم و انضباط اداری و نمایندگان بخش های محتلف درباره مسائل مرتبط با بیمه و مالیات، طرح طبقه بندی مشاغل، سمت‌های سازمانی، مرخصی، طرح اقماری، ساختار و مشکلات واحدهای خدمات غذایی، سیالات، عملیات، خدمات فنی و ویژه، نت، خدمات پزشکی و سایر واحدها ، مواردی را مطرح کردند که از سوی مدیرعامل شرکت بر بررسی و پیگیری موارد تا حصول نتیجه و رضایتمندی کارکنان تاکید شد.

کدخبر: ۱۴۰۱۶۷۴۰۱۲۷۰۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *