اخبار داغ

اثر دوز سوم واکسن در افزایش ایمنی چقدر است؟

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از حبیب خبر، دکتر فردین مهرابیان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۶۸هزار نفر از افراد ۴۰ سال به بالای استان گیلان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند، گفت: کادر بهداشت و درمان، جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی و ساکنین آسایشگاه های سالمندان و […]

اشتراک گذاری
28 آذر 1400
213 بازدید
کد مطلب : 139716

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از حبیب خبر، دکتر فردین مهرابیان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۶۸هزار نفر از افراد ۴۰ سال به بالای استان گیلان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند، گفت: کادر بهداشت و درمان، جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی و ساکنین آسایشگاه های سالمندان و معلولین گروه های پر خطر هستند و لذا آمادگی تزریق دوز سوم برای این افراد وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا تزریق دو دوز واکسن کرونا مصونیت ایجاد می کند؟»، افزود: کرونا سویه های مختلف دارد و واکنش بدن هر فرد به این ویروس متفاوت است لذا تزریق دوز سوم برای بهبود و افزایش ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تزریق دوز سوم یا تقویتی در افراد دریافت کننده دو دوز قبلی به ایمنی و محافظت طولانی مدت کمک می کند، گفت: همچنین در صورت ابتلا به کرونا شدت بیماری و میزان بستری به نحو چشمگیری کاهش می یابد.

مهرابیان، شهرستان رودبار را زرد و سایر شهرستان های گیلان را آبی دانست و خاطرنشان کرد: افراد واجد شرایط بالای ۴۰ سال در اولین فرصت به مراکز واک مراجعه کنند و دوز سوم را بزنند؛ همچنین افراد باقی مانده برای تزریق دوزهای اول و دوم نیز اقدام کنند.

وی از واکسیناسیون ۹۳.۷ درصدی گیلانی ها در نوبت اول و ۸۴.۴ درصدی در نوبت دوم خبر داد و یادآور شد: با مشارکت خوب مردم در واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، امیدواریم به زودی میزان بستری و مرگ و میرها به صفر برسد و روزهای خوبی را سپری کنیم.


کدخبر: ۱۴۰۰۶۷۴۰۹۲۸۰۰۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *