اخبار داغ

برجام سد راه افزایش قیمت دلار، سکه و درهم

در بازار ارز و طلای امروز قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت دلار وارد فاز نزولی شدند، به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز و به نقل از پایگاه خبری حبیب خبر، بازار ارز و طلا روز گذشته شاهد پیشروی قیمت دلار ، قیمت طلا و  قیمت سکه بود.اما در بازار امروز ۹ آذر ۱۴۰۰ ورق برگشت و عمده قیمت ها وارد فاز […]

اشتراک گذاری
09 آذر 1400
146 بازدید
کد مطلب : 138724

در بازار ارز و طلای امروز قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت دلار وارد فاز نزولی شدند، به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز و به نقل از پایگاه خبری حبیب خبر، بازار ارز و طلا روز گذشته شاهد پیشروی قیمت دلار ، قیمت طلا و  قیمت سکه بود.
اما در بازار امروز ۹ آذر ۱۴۰۰ ورق برگشت و عمده قیمت ها وارد فاز نزولی شدند. 
قیمت دلار در معاملات نقدی دیروز بر روی ۲۹ هزار و ۵۳۰ تومان ایستاد. این اسکناس آمریکایی در بازار امروز ۴۳۰ تومان ارزان شد و بر روی ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت درهم کانال ۸ هزار تومان را از دست داد

قیمت درهم روز گذشته وارد کانال ۸ هزار تومان شد و با ۸ هزار ۵۰ تومان معامله شد.
 قیمت درهم در ابتدای معاملات امروز این کانال  را از دست داد و با ۹۰ تومان کاهش با قیمت ۷ هزار و ۹۶۰ تومان خرید و فروش شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۹ هزارو ۲۳۷ تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار ۱۳۷ تومان بالاتر بود.  

قیمت سکه و طلا فرو ریخت

قیمت اونس طلا در بازار جهانی امروز افزایش یافت و به ۱۷۹۰ دلار رسید.
این فلز گران بهای جهانی در روزهای اخیر در حال تلاش برای رسیدن به مرز ۱۸۰۰ دلار بوده است اما همچنان از رسیدن به آن باز مانده است.قیمت طلا ۱۸ عیار هم امروز  در بازار داخلی ایران ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت و با ۱ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان خرید و فروش شد. قیمت سکه هم امروز بر خلاف مسیر روز گذشته پیش رفت.قیمت سکه  دیروز با ۱۲ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان بسته شد. این فلز گران بهای داخلی امروز ۹۵ هزار تومان از ارزش خود را ازدست داد.قیمت سکه امروز ۱۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان بود. با احتساب قیمت ۲۹ هزار ۱۰۰ تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان بود  و حباب قیمتی سکه ۲.۶۶ درصد به دست می‌آمد. 

بعد از ظهر روز گذشته ( دوشنبه ۸ آبان ماه) دور جدید گفت‌وگوها میان نمایندگان ایران و ۱+۴ با هدف رفع تحریم‌ها و در قالب برگزاری کمیسیون مشترک برجام در شهر وین پایتخت اتریش آغاز شد.
اخبار این نشست سیاسی مهم در بازار ارز تهران برجسته شده است. 
 
اظهار نظرهای مختلفی که از شب گذشته توسط مقامات حاضر یا نزدیک به مذاکرات بیان شده نشان دهنده سازنده و رو به جلو بودن مذاکرات است.رسانه های غربی نیز هرچند محتاطانه اما در مجموع بازتاب های مثبتی از مذاکرات روز اول مخابره کردند.اگر چه مقامات غربی موضوع بازگشت آمریکا به برجام را برجسته کرده اند اما ️ایران بارها اعلام کرده که اولا بازگشت آمریکا به برجام را موضوع  قابل اعتنایی نیست و بازگشت این کشور به جمع ۱+۴ تابع شروطی است.
طرح موضوعات فرعی از این دست توسط طرف های غربی می تواند موجب طولانی و فرسایشی شدن مذاکرات شود. در دور اول مذاکرات ️بدلیل اهمیت شکل گیری توافق در مورد” اصول و مبانی گفت و گوها “،مشورت هیئت های نمایندگی کشورهای حاضر در مذاکرات با پایتخت ها کاملا ضروری و اجتناب ناپذیر است.
بر این اساس می توان انتظار داشت که هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین ظرف چند روز آینده برای مشورت در سطوح عالی به کشور باز گردد.
 
 سید ابراهیم رئیسی هم خطاب به مقامات اروپایی و آمریکایی گفت: اگر آمریکایی‌ها تحریم‌ها را بردارند و اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل کنند به هیچ عنوان نگران انجام تعهدات از جانب ایران نباشید.
اگر برای آژانس بین المللی اتمی مرجعیت قائل هستید و به آن استناد می‌کنید همین آژانس، بارها اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند بوده است
 
نیویورک‌تایمز مدعی شد که مذاکره کننده ایران هشدار داده است در صورتی که خواسته‌هایش در مذاکرات وین برآورده نشود، برنامه هسته‌ای خود را تشدید می‌کند. این روزنامه آمریکایی نوشت: یک مقام ارشد اروپایی که خواست نامش فاش نشود گفت مذاکره کننده ایران در این نشست گفت در صورتی که خواسته‌های ایران برآورده نشود، ایران برنامه هسته‌ای خود را تشدید خواهد کرد.

کد: ۱۴۰۰۷۱۰۰۹۰۹۰۰۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *