اخبار داغ

نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه ایران، روسیه، چین و پاکستان در دوشنبه

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین و پاکستان در نشستی چهارجانبه در دوشنبه از تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت کردند. به گزارش پایگاه تجهیز نیوز، در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان، نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین و پاکستان برگزار شد.  در […]

اشتراک گذاری
25 شهریور 1400
132 بازدید
کد مطلب : 133235

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین و پاکستان در نشستی چهارجانبه در دوشنبه از تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت کردند.

به گزارش پایگاه تجهیز نیوز، در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان، نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین و پاکستان برگزار شد. 

در این نشست حسین امیرعبداللهیان، وانگ یی، سرگئی لاوروف و شاه محمود قریشی وزرای امور خارجه چهار کشور ایران، چین، روسیه و پاکستان از تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت کردند.

افغانستان عاری از تروریسم، عاری از مواد مخدر و عاری از تهدید علیه همسایگان از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو در این نشست بود.

* نشست ۶ کشور همسایه به اضافه روسیه

در این نشست از برگزاری دور بعدی اجلاس همسایگان افغانستان که قرار است با حضور وزرای امور خارجه کشورهای همسایه ( ایران، پاکستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) به علاوه روسیه در اواخر مهر ماه در تهران تشکیل شود، استقبال به عمل آمد.

به گزارش فارس، در نشست مجازی وزرای خارجه ۶ کشور همسایه افغانستان که ۱۷ شهریور ماه به صورت مجازی و به ریاست پاکستان برگزار شد، توافق شد که دور بعدی این نشست در تهران برگزار شود. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در این نشست از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذاشتن تمامی امکانات خود به منظور پیشبرد مذاکرات بین الافغانی خبر داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *