اخبار داغ

فراخوان عمومی سمپوزیوم یکصد سال گردشگری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران برای انجام مطالعات، گردآوری مستندات و تدوین یادداشت‌های علمی و تاریخی، به منظور آمادگی برای آغاز سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت‌ها و آسیب‌ شناسی‌ سفر و […]

اشتراک گذاری
18 تیر 1400
74 بازدید
کد مطلب : 65681

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران برای انجام مطالعات، گردآوری مستندات و تدوین یادداشت‌های علمی و تاریخی، به منظور آمادگی برای آغاز سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت‌ها و آسیب‌ شناسی‌ سفر و گردشگری در سده ۱۴ دعوت به همکاری کرد.

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با محورهای «سفر و حمل و نقل»، «اقامت و مهمان‌نوازی»، «پذیرایی، غذا و نوشیدنی»، «جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری» و «خدمات مسافرتی و گردشگری»، در ۲۳ کار گروه تخصصی در راستای اهداف تعیین‌شده گام برداشته و به صورت آنلاین و حضوری در ۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال برگزار می‌شود که علاوه بر برگزاری نشست‌های علمی و گفتمانی، نمایشگاه و جشنواره‌های موضوعی نظیر فیلم و عکس و اسناد بر حسب ضرورت و بر اساس چارچوب پیش‌بینی‌شده برپا می‌شود.  

با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری و با تاکید بر ایفای نقش مسؤولانه شهروندان و هنرمندان در قبال یکصد سال فعالیت‌های گردشگری در ایران و مشارکت افراد و سازمان‌های مردم‌نهاد و جلب مشارکت مردم و هنرمندان و توجه ویژه به بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت و آسیب‌شناسی گردشگری ایران این سمپوزیوم برگزار می‌شود و از عموم ‌علاقه‌ مندان و ‌فرهیختگان برای مشارکت در این راه دعوت شده است.

برگزارکنندگان این رویداد معتقدند مروری بر اولین‌های گردشگری ایران در سده اخیر نشان خواهد داد چه افراد، سازمان‌ها و نهادهایی به منظور معرفی و ترویج این سرزمین گام‌های مهمی برداشته‌اند و نقاط موفقیت و برجسته تاریخ یکصد سال اخیر گردشگری کشور به منصه ظهور گذاشته خواهد شد.

با توجه به این‌ که این فراخوان جنبه عام داشته و مسابقه‌ای نیست، بنابراین برای ارج گذاشتن به همت علاقه‌مندانی که آثار خود را شامل عکس‌های قدیمی و جدید، فیلم و سند در اختیار این سمپوزیوم قرار خواهند داد به تناسب جوایز و لوح تقدیر اهدا و آثار دریافتی نیز پس از استفاده در نمایشگاه و ثبت آن در انتشارات (به نام صاحب اثر) بر حسب درخواست به صاحب اثر مسترد و یا در صورت توافق در یکی از موزه‌ها، مرکز اسناد و گالری‌های کشور نگهداری می‌شود.

شـرایط ارسال اثر در بخش فیلم:

فیلم‌های ارسالی می‌توانند در قالب مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی باشند.

آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، با ذکر منبع و اجازه از منابع اصلی قابل استفاده خواهند بود.

کارگردان اثر (ارسال‌کننده)، صاحب و تهیه‌کننده اثر خواهد بود.

فیلم‌های ارسالی، می‌توانند تدوین شده باشند.

فیلم‌های متقاضی حضور در سمپوزیوم تا حجم ۵۰ مگابایت، از طریق سایت دریافت می‌شود و قابل بارگذاری است.

فیلم‌های متقاضی حضور در سمپوزیوم با حجم بالاتر از ۵۰ مگابایت، باید پس از ثبت‌نام در سایت سمپوزیوم و دریافت شناسه اثر، روی حامل DVD به دبیرخانه ارسال و تحویل شود.

ارسال اثر در بخش عکس و اسناد:

عکس‌ها می‌توانند قدیمی، جدید، رنگی یا سیاه و سفید بوده و ‌در هر نقطه‌ای ثبت و خلق شده‌ باشند.

عکس‌های تولیدی برای شرکت در این بخش می‌توانند به وسیله دوربین‌های حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای و یا تلفن همراه خلق شود.

عکاس (چنان‌چه عکس جدید باشد) باید فایل خام (raw) آثار تولیدی و ارسالی را نزد خود محفوظ داشته‌ باشد.

تمام عکس‌ها و اسنادی که صرفاً آرشیوی و متعلق به قدیم است باید به دقت اسکن شده و یا با هماهنگی دبیرخانه به صورت امانی در اختیار سمپوزیوم قرار گیرد.

ارسال عکس و سند در مرحله نخست از طریق سایت سمپوزیوم الزامی است و شرکت‌کننده باید شناسه ثبت اثر را دریافت کند.

عکس‌ها و اسناد می‌توانند با نرم‌افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت اثر مخدوش نشود.

عکس‌ها و اسناد ارسالی باید دارای حجم حداکثر چهار مگابایت و فورمت JPEG باشند.

عکس‌ها و ‌اسناد ارسالی می‌توانند دارای لوگو، نوشته و تاریخ باشند.

شرکت در این فراخوان شامل محدودیت سنی نمی‌شود.

برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی (تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و فضای مجازی) در زمان برگزاری سمپوزیوم و پس از آن نیز استفاده کند.

آثار (فیلم و عکس و سند) راه‌یافته و برگزیده، در طول مدت برگزاری سمپوزیوم و در فضاهای در اختیار آن، به نمایش عمومی درخواهند آمد.

شرکت‌کننده در سمپوزیوم به عنوان صاحب و مالک اثر شناخته می‌شود و مسؤولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده سمپوزیوم خارج است.

پس از داوری و انتخاب آثار و در صورت پذیرش اثر، سایز بزرگ و اصلی عکس و سند برای ارائه در نـمایشگاه از ارسال‌کننده درخواست می‌شود.

برگزارکننده حق استفاده از آثار ارسالی برای مصارف کاملاً فرهنگی را خواهد داشت و چنان‌چه منفعت مالی از این راه حاصل شود، طبق یک قرارداد رسمی حق‌الزحمه صاحب اثر به وی پرداخت خواهد ‌شد.

مهلت ارسال این آثار طبق اعلام سمپوزیوم از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ تعیین شده است، انتخاب و دواری آثار نیز از هفته دوم شهریورماه آغاز می‌شود و سمپوزیوم هم نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

نشانی برای ارسال آثار تهران، حبیب‌الهی، بلوار دکتر تیموری، پایین‌تر از میدان حسن حسینی، پلاک ۱۰، واحد سه، شماره تماس ۰۲۱۶۶۰۵۴۱۳۲ و پایگاه اینترنی برای دریافت اطلاعات بیشتر tourismsymposium.ir اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *