اخبار داغ

تحریم ابراهیم رئیسی رفتار ایران را تغییر نداده است

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز،‌ کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی: هیچ یک از تحریم های ترامپ درباره ایران، از جمله تحریم ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب، رفتار ایران را تغییر نداده است. دیوانه‌کننده است که اندک بحث لغو تحریم‌های ایران بر این سوال اصلی متمرکز شده است: آیا آنها کار کردند؟ بدیهی است که […]

اشتراک گذاری
01 تیر 1400
137 بازدید
کد مطلب : 55619

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز،‌ کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی:

هیچ یک از تحریم های ترامپ درباره ایران، از جمله تحریم ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب، رفتار ایران را تغییر نداده است.

دیوانه‌کننده است که اندک بحث لغو تحریم‌های ایران بر این سوال اصلی متمرکز شده است: آیا آنها کار کردند؟

بدیهی است که هیچ یک از تحریم‌های ترامپ علیه ایران از جمله درباره ابراهیم رئیسی، رفتار ایران را به سمت بهتر تغییر نداده و در واقع، بدتر شده است.

“بن رودز ” از مشاوران امنیت ملی دولت باراک اوباما نیز در پاسخ به مورفی در حساب کاربری خود نوشت:

بسیاری از بحث ها در واشنگتن درباره ایران، حول تحریم های کارآمد و شعارها متمرکز است که به هیچ نتیجه ای نمی رسد و برای به عقب انداختن برنامه هسته ای ایران کارساز نیست.

البته، اوباما نشان داد تحریم‌ های هدفمند چندجانبه علیه ایران به شرط داشتن هدف نهایی واقع‌بینانه می‌توانند موثر واقع شوند.

بر عکس، ترامپ هر جنبده‌ای را بدون برخوردار بودن از حمایت متحدان و برای دستیابی به هدف خیالبافانه تحریم می‌کرد.

دیوانگی است که از برچیدن آشوب تحریمی او (ترامپ) بترسیم.

پایگاه خبری پولیتیکو مدعی شده بود مقام‌های آمریکایی به ایران اطلاع داده‌اند که بایدن حاضر به رفع تمامی تحریم‌های اعمال‌شده ترامپ علیه ایران نیست زیرا معتقد است که بسیاری از این تحریم‌ها مبنای قانونی دارند.

مایک پمپئو وزیر جنگ طلب دولت ترامپ نیز در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در پی پیش بینی دیپلمات ها مبنی بر نزدیک بودن توافق نهایی برای فعال شدن دوباره برجام و بازگشت آمریکا به این توافق، دولت بایدن را برای بازگشت به برجام سرزنش کرد و خواستار اعمال سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ایران شد.

لیندسی گراهام سناتور تندروی آمریکایی نیز به دولت بایدن برای پیوستن دوباره به برجام پس از برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه در ایران و پیروزی حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی تاخته بود و دولت کشورش را مورد انتقاد شدید قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *