اخبار داغ

۳۸۶ مورد تست مقاومت و نشتی از خطوط گاز آذربایجان‌غربی انجام شد

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته ۳۸۶ مورد تست مقاومت و نشتی از خطوط گاز در راستای بررسی ایمنی شهروندان در استان انجام گرفت که البته به علت کرونا ۱۵ درصد کمتر از سال ۱۳۹۸ بود. علیرضا شیخی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: […]

اشتراک گذاری
27 اردیبهشت 1400
75 بازدید
کد مطلب : 50202

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته ۳۸۶ مورد تست مقاومت و نشتی از خطوط گاز در راستای بررسی ایمنی شهروندان در استان انجام گرفت که البته به علت کرونا ۱۵ درصد کمتر از سال ۱۳۹۸ بود.

علیرضا شیخی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این آزمایش ها، هیچ نشتی در آذربایجان غربی گزارش نشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۶ هزار و ۱۱۵ کیلومتر از خطوط گازدار استان مورد نشت‌یابی قرار گرفت، افزود: این مقدار نسبت به سال ۹۸ از حدود ۵۵ درصد افزایش برخوردار بود که افزایش گازرسانی در آذربایجان‌غربی علت این امر گزارش شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به لزوم ارزیابی کیفی استانداردهای فنی و اجرایی در پیمان‌های شرکت گاز، اظهار کرد: در این خصوص سال گذشته ۱۱۸ مورد از پروژه‌های گاز استان مورد بازرسی قرار گرفت که از این لحاظ افزایشی ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ وجود داشت.

وی همچنین تعداد تست پوشش خطوط گاز در سال گذشته را ۱۶۵ مورد اعلام کرد و گفت: از این نظر نیز نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایشی پنج درصدی داشتیم.

آذربایجان غربی تا پیش از دولت یازدهم، یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

همه این آمار و ارقام در ارتقای رفاه روستاییان و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نمود یافته است که می تواند در توسعه روستاها با محوریت مردم، بسیار مثمرثمر باشد.

هم اینک استان آذربایجان‌غربی با بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی بیش از یک میلیون مشترک گاز دارد و هزار و ۱۲۳ روستای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار است.        

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که دولت تدبیر و امید به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *