اخبار داغ

گاز رسانی به تمام روستاهای شهرستان دماوند انجام خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز به نقل از فارس، مهدی حیدری فرماندار شهرستان دماوند امروز در حاشیه بازدید از ۶ روستای این شهرستان اظهار کرد: مشکلات همچنان در روستاها به چشم می‌خورد اما وضعیت کنونی روستاها در مقایسه با گذشته با تلاش تمامی مسؤولان شهرستان دماوند قابل مقایسه نیست. وی با اشاره به مشکلات مردم […]

اشتراک گذاری
26 فروردین 1400
122 بازدید
کد مطلب : 44403

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز به نقل از فارس، مهدی حیدری فرماندار شهرستان دماوند امروز در حاشیه بازدید از ۶ روستای این شهرستان اظهار کرد: مشکلات همچنان در روستاها به چشم می‌خورد اما وضعیت کنونی روستاها در مقایسه با گذشته با تلاش تمامی مسؤولان شهرستان دماوند قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به مشکلات مردم افزود: در شرایط کنونی مردم روستاها مطالباتی را دارند که به حق است اما می‌توان با استفاده از توانمندی نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی موارد را پیگیری قرار داد.

فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر با کمبود بودجه مواجه هستیم اما مدیران شهرستان دماوند اراده قوی داشته و در کنار مردم خدمت می‌کنند و در صورتی که با تعامل در کنار یکدیگر باشند مشکل کمبود بودجه برطرف خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: یکی از مشکلات روستاهای شهرستان دماوند گاز شهری است اما با پیگیری‌های که انجام شد زمان‌بندی خوبی در خصوص گازرسانی به روستاها در نظر گرفته شده و با وجود صعب‌ العبور بودن به جهت عدم دریافت مجوزهای راهداری، پروژه گازرسانی به روستاها در حال انجام است.

وی تأکید کرد: شبکه گازرسانی روستایی به صورت کامل اجرا خواهد شد و در تلاش هستیم تا قبل از آغاز فصل سرما تمامی روستاهای شهرستان دماوند از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

اشتغال جوانان روستایی دماوند در اولویت کار مسؤولان باشد

شاهرخ جهانشاهی سرپرست معاونت امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند در جمع اهالی دهستان اظهار کرد: بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی اولین بازدید روستایی مسؤولان از روستاهای دهستان شهرستان ابر شیوه دماوند بوده است.

وی ادامه داد: روستاهای دهنار، مومج، هویر، یهر، لی پشت و کهنک فاصله چندانی با پایتخت ندارد اما خیلی از امکانات در این روستاها وجود ندارد و اهالی این روستاها از امکانات محروم هستند.

سرپرست معاونت امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در بازدید از این روستاها انجام شد، اشتغال جوانان روستاها است و اگر نتوان زیر ساخت‌ها و کسب و کار را در مناطق روستایی ایجاد کرد وضعیت مهاجرت بیش از این نمایان خواهد شد.

جهانشاهی یادآور شد: کار آفرینی موتور محرک توسعه اقتصادی است که از تمامی مدیران و مسؤولان شهرستان دماوند به خصوص نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست داریم تا کمک کنند تا مشکل اشتغال روستائیان حل شود.

وی تصریح کرد: باید ظرفیت شهرستان را در بحث کارآفرینی شناسایی شود و از آن استفاده بهینه انجام شود.

معاون فرماندار عنوان کرد: در هر منطقه‌ای یک ظرفیت خاص برای اشتغال دارد و با کمک تمامی مدیران باید در گام نخست مسأله اشتغال روستائیان مخصوصاً در بخش جوانان حل شود.

جهانشاهی تأکید کرد: دهیاری‌ها و اعضای شورای روستاها باید پیگیر مشکلات مردم باشند و تمام مشکلات را به مسؤولان انتقال دهند و مردم نیز می‌توانند با مراجعه به دهیاری‌ها مشکلات خود را مطالبه کنند.

وی اضافه کرد: مسؤولان تمام سعی خود را انجام دهند تا مشکلات مختلف این روستاها در آینده نزدیک با کمک نماینده مجلس حل شود تا در سطح شهرستان دماوند با کمترین مشکلات روبه‌رو باشیم.

 امروز مسؤولان شهرستان دماوند با حضور سید احمد رسولی نژاد نماینده‌ مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی طی بازدیدی از نزدیک با مشکلات مردم دهستان ابر شیوه شهرستان دماوند آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *