اخبار داغ

توقف تولید یک میلیارد متر مکعب دی اکسید کربن با رایانش ابری

بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد فناوری رایانش ابری از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۴ جلوی تولید یک میلیارد مترمکعب گاز دی اکسید کربن را خواهد گرفت. به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز به نقل از زد دی نت، این فناوری نیاز به خرید محلی انواع رایانه به منظور انجام امور مختلف شغلی، آموزشی، تفریحی و […]

اشتراک گذاری
19 اسفند 1399
79 بازدید
کد مطلب : 34427

بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد فناوری رایانش ابری از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۴ جلوی تولید یک میلیارد مترمکعب گاز دی اکسید کربن را خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز به نقل از زد دی نت، این فناوری نیاز به خرید محلی انواع رایانه به منظور انجام امور مختلف شغلی، آموزشی، تفریحی و غیره را از بین می‌برد و موجب می‌شود تا کاربران به صورت اینترنتی از توان پردازش رایانه‌های قدرتمند استفاده کنند. همین امر مصرف برق رایانه‌ها که موجب تولید بیشتر گاز دی اکسید کربن می‌شود را کاهش می‌دهد.

بر اساس بررسی مؤسسه آی دی سی اگر تمامی دیتاسنترها تا سال ۲۰۲۴ با فناوری رایانش ابری سازگار شوند میزان کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به ۱.۶ میلیارد متر مکعب افزایش می‌یابد. اما با توجه به اینکه تا سال ۲۰۲۴ تنها ۶۰ درصد از دیتاسنترها با این فناوری سازگار می‌شوند رقم مذکور از یک میلیارد متر مکعب فراتر نخواهد رفت.

پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده با راه اندازی دیتاسنترهای بزرگ‌تری که با فناوری رایانش ابری سازگاری دارند، شرکت‌ها به استفاده از خدمات مذکور علاقه بیشتری نشان دهند. افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها از جمله دیگر مزایای استفاده از خدمات رایانش ابری است. البته این نوع دیتاسنترها به سیستم‌های خنک کننده قوی‌تر نیاز داشته و با توجه به نصب سخت افزاری قدرتمندتر گران قیمت تر هستند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری متعهد شده‌اند با استفاده از فناوری رایانش ابری و دیگر فناوری‌ها میزان انتشار گاز دی اکسید کربن خود را طی سال‌های آینده و حداکثر سال ۲۰۳۰ به صفر برسانند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به آی بی ام، مایکروسافت، فیس‌بوک، اپل و گوگل اشاره کرد.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *