اخبار داغ

داوری ششمین دوره جایزه «فیروزه» آغاز شد

دبیر ششمین دوره‌ی جایزه فیروزه و مدیر کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از داوری هزار و ۵۱۲ اثر از ۵۵۲ تولید کننده‌ی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از دبیرخانه جایزه فیروزه، علی فریدونی، دبیر ششمین دوره‌ی جایزه فیروزه و مدیرکل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، با اعلام اینکه در ششمین دوره از این رویداد […]

اشتراک گذاری
16 اسفند 1399
94 بازدید
کد مطلب : 33234

دبیر ششمین دوره‌ی جایزه فیروزه و مدیر کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از داوری هزار و ۵۱۲ اثر از ۵۵۲ تولید کننده‌ی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از دبیرخانه جایزه فیروزه، علی فریدونی، دبیر ششمین دوره‌ی جایزه فیروزه و مدیرکل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، با اعلام اینکه در ششمین دوره از این رویداد فرهنگی ۷۸۰ اثر در بخش هدایای فرهنگی به ثبت رسیده است، گفت: هنرمندان و کارآفرینان ۱۰۷ اسباب‌بازی، ۳۹۷ عنوان عروسک، ۱۵۹ عنوان نوشت افزار را در سامانه این جشنواره به ثبت رسانده‌اند.

فریدونی ادامه داد: بخش ویژه این دوره از جایزه «خانواده، کالای فرهنگی و کرونا» نیز در موضوعات پویانمایی، برنامه‌های کاربردی آموزشی، بازی- یادگیری، بازی ویدیویی آثاری را داوری خواهد کرد. ۵۱ تولیدکننده در این بخش شرکت کرده‌اند که ۸۴ اثر از آنها به داوری گذاشته خواهد شد.

وی تأکید کرد: همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود با مجازی شدن جشنواره، هنرمندان بیشتری  امکان حضور در جشنواره را یافتند.هم‌اینک داوران نیز به صورت مجازی درحال بررسی آثار هستند. در نیمه دوم اسفند برگزیدگان هر بخش جوایز خود را دریافت خواهند کرد. 

به گفته فریدونی‌؛ اهداف این جشنواره عبارتند از:

توجه به ابتکارات و خلاقیت‌های مردم و نهادهای غیردولتی در رابطه با کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی ـ اسلامی،  ایجاد دغدغه فرهنگی میان خانواده‌ها، افزایش مصرف آثار و تولیدات فرهنگی ایرانی ـ اسلامی، تقویت منابع تغذیه فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، زمینه سازی برای نوآوری و تبادل فرهنگی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *