اخبار داغ

احیای چاه شماره ۱۰ میدان آذر

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ، معاون بالادستی شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به احیای چاه شماره ۱۰ میدان نفتی آذر اشاره کرد و گفت: با تلاش متخصصان این شرکت، توان تولیدی این چاه به رقمی حدود ۸ هزار بشکه در روز رسیده است. فرزاد حاجیوند امروز (دوشنبه، ۱۱ اسفندماه) در حاشیه آیین […]

اشتراک گذاری
12 اسفند 1399
55 بازدید
کد مطلب : 32018

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ، معاون بالادستی شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به احیای چاه شماره ۱۰ میدان نفتی آذر اشاره کرد و گفت: با تلاش متخصصان این شرکت، توان تولیدی این چاه به رقمی حدود ۸ هزار بشکه در روز رسیده است.

فرزاد حاجیوند امروز (دوشنبه، ۱۱ اسفندماه) در حاشیه آیین بهره‌برداری رسمی از طرح توسعه میدان مشترک آذر به روند احیای چاه شماره ۱۰ این میدان در سال‌های اخیر اشاره و اظهار کرد: این چاه با وجود هزینه ۲۰ میلیون دلاری برای تولیدی شدن، از دست رفته بود و سال ۹۷ با اتخاذ تدابیر لازم و وارد کردن برخی ابزار و تجهیزات از خارج احیا شد.

وی با بیان اینکه اکنون چاه شماره ۱۰ میدان آذر به‌عنوان دومین چاه این میدان از منظر میزان تولید در حال فعالیت است، افزود: توان تولیدی این چاه حدود ۸ هزار بشکه در روز است و بعد از چاه شماره ۱۷ که به عنوان بهترین چاه تولیدی این میدان شناخته می‌شود، رتبه دوم را دارد.

معاون بالادستی شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر تصریح کرد: شاید در آن زمان شرکت ملی نفت ایران هم باور نداشت که روزی این چاه تولیدی شود، اما با همت و کار مضاعف و پس از دو بار تلاش ناموفق برای احیای این چاه، بار سوم تلاش‌ها نتیجه‌بخش و چاه عملیاتی شد.

منبع :شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *