اخبار داغ

نفت شیل دیگر اوپک را تهدید نمی‌کند

مدیرعامل شرکت آمریکایی پایونییر اعلام کرد که نفت خام شیل آمریکا دیگر تهدیدی برای اوپک نیست. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، شرکت پایونییر نچرال ریسورسز  آمریکا اعلام کرد که تقاضای مطلوب نفت خام و افزایش محدود تولید نفت خام شیل آمریکا به این معناست که دیگر نیازی نیست ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) […]

اشتراک گذاری
09 اسفند 1399
68 بازدید
کد مطلب : 30856

مدیرعامل شرکت آمریکایی پایونییر اعلام کرد که نفت خام شیل آمریکا دیگر تهدیدی برای اوپک نیست.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، شرکت پایونییر نچرال ریسورسز  آمریکا اعلام کرد که تقاضای مطلوب نفت خام و افزایش محدود تولید نفت خام شیل آمریکا به این معناست که دیگر نیازی نیست ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) نگران رقابت تولیدکنندگان آمریکایی بر سر سهم بازار باشند.

اسکات شفیلد، مدیرعامل پایونییر گفت: همچنان بر این باورم که پس از دستیابی به ایمنی جمعی، تقاضای جهانی در بخش حمل‌ونقل هوایی و  زمینی احیا می‌شود.

وی افزود: نفت ایران به‌تدریج به بازار برمی‌گردد و نفت شیل آمریکا دیگر تهدیدی برای ائتلاف اوپک پلاس نیست.

سقوط تقاضا در پی همه‌گیری ویروس کرونا سبب کاهش روزانه حدود ۲ میلیون بشکه از تولید نفت آمریکا شد و این کاهش عرضه با توجه به مشکلات مالی صنعت نفت در چند سال اخیر ممکن است هرگز احیا نشود، سرمایه‌گذاران با وجود ادامه روند افزایش قیمت، خواستار رشد تولید کمتر و بازدهی بیشتر هستند.

مدیرعامل پایونییر تصریح کرد: این شرکت افزایش تولید سالانه نفت خود را در بلندمدت به ۵ درصد محدود می‌کند و قصد دارد سه‌چهارم از نقدینگی آزاد خود را به جای هزینه حفاری جدید، به سهامداران ارائه دهد.

منبع : شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *