اخبار داغ

صادرات ۲۹۵ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماه گذشته ۲۹۵ هزارو ۵۱۸ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است. کلیم‌الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار اظهار داشت: در ۱۱ ماه گذشته ۲۹۵ هزارو ۵۱۸ تن کالای ایرانی از […]

اشتراک گذاری
04 اسفند 1399
88 بازدید
کد مطلب : 29434

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماه گذشته ۲۹۵ هزارو ۵۱۸ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

کلیم‌الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار اظهار داشت: در ۱۱ ماه گذشته ۲۹۵ هزارو ۵۱۸ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده و این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است.

عضو شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: از این میزان بیش از ۲۰ هزار تن کالا توسط ۱۲ هزارو ۲۱۲ دستگاه کامیون ایرانی و بیش از ۹ هزارتن کالا توسط ۷۶۴ دستگاه کامیون گرجی و سایر ملیت ها از مرز خارج شده است.وثوقی محصولات کشاورزی، کاشی،شیشه ،نمک، ،سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در مدت یاد شده عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه،گرجستان و حوزه قفقاز را بیان کرد و گفت: در مدت یاد شده بیش از ۱۷۲ هزارتن کالا توسط ۷ هزارو ۵۱۸ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از افزایش ۲۹ درصدی ترانزیت خروجی خبر داد و تصریح کرد: آب معدنی، سیمان، ام دی اف،گچ،نئوپان، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وثوقی با بیان اینکه به خاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۰۰ درصد کاهش یافته است، افزود: عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط درحال انجام است.

منبع:خبرانلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *