اخبار داغ

صادرات ایران به امارات ۷ درصد افزایش یافت

به گزارش تجهیز نیوز، فرزاد پیلتن در مورد روند صادارت کالایی ایران به امارات اظهار داشت: صادرات ایران به امارات در ۱۰ ماه ابتدایی سال ۹۹ با افزایش ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم بیش از ۳ میلیارد و ۷۲۹ میلیون دلار رسید. وی رقم صادارت ۱۰ ماهه ایران به امارات […]

اشتراک گذاری
04 اسفند 1399
73 بازدید
کد مطلب : 29248

به گزارش تجهیز نیوز، فرزاد پیلتن در مورد روند صادارت کالایی ایران به امارات اظهار داشت: صادرات ایران به امارات در ۱۰ ماه ابتدایی سال ۹۹ با افزایش ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم بیش از ۳ میلیارد و ۷۲۹ میلیون دلار رسید.

وی رقم صادارت ۱۰ ماهه ایران به امارات در سال ۹۸ را ۳ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار اعلام کرد.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: البته باید توجه داشت که دلایلی مانند تشدید تحریم‌ها، تعطیلی رویدادها و ارتباطات تجاری ۴ ماهه ابتدایی سالجاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در صادرات فولاد و محصولات وابسته به آن باعث شد تا افزایش بیشتر در صادرات ایران به امارات محقق نشود.

وی با بیان اینکه بیشتر صادرات مربوط به ماه‌های آبان، آذر و دی است، افزود: افزایش صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر به دلیل رشد صادرات محصولاتی مانند بنزین، روغن‌های سبک، روغن‌های پایه معدنی، محصولات نیمه تمام از آهن و فولاد، هیدروکربوری، توربین‌های گازی، زعفران، پسته، گوجه فرنگی  و پیاز بوده است.

پیلتن خاطرنشان کرد: طی مدت مذکور امارات بعد از چین ( با ۷.۲ میلیارد دلار واردات از ایران) و عراق ( با ۶.۳ میلیارد دلار واردات از کشورمان) در رتبه سوم مهمترین بازارهای صادراتی ج.ا.ایران و پس از عراق در رتبه دوم بازارهای کشورهای همسایه قرار دارد.

این مقام مسئول یادآور شد: البته این کشور بیشتر بعنوان پایگاه صادرات مجدد محصولات ایرانی به سایر بازارها محسوب می‌شود و الزاما” به معنی بازار مصرف این حجم از صادرات کشور محسوب نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *