اخبار داغ

عکس‌های جدید از مریخ‌نورد استقامت منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، مریخ‌نورد “استقامت” ناسا که فرود موفقیت‌آمیزی بر سطح سیاره سرخ داشت، عکس های جدید و رنگی به زمین ارسال کرده است. ماموریت اصلی این کاوشگر جست و جو برای یافتن آثار حیات در گذشته و حال سیارۀ مریخ و جمع‌آوری و آماده کردن نمونه‌هایی از خاک و سنگ مریخ […]

اشتراک گذاری
02 اسفند 1399
130 بازدید
کد مطلب : 28598

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، مریخ‌نورد “استقامت” ناسا که فرود موفقیت‌آمیزی بر سطح سیاره سرخ داشت، عکس های جدید و رنگی به زمین ارسال کرده است.

ماموریت اصلی این کاوشگر جست و جو برای یافتن آثار حیات در گذشته و حال سیارۀ مریخ و جمع‌آوری و آماده کردن نمونه‌هایی از خاک و سنگ مریخ برای بازگرداندن به زمین در ماموریت‌های بعدی است. نزدیک به سه میلیارد دلار خرج ماموریت «استقامت» شده است. این وسیله شش چرخه هزار کیلویی حداقل دو سال آینده را صرف حفاری در صخره های مریخ خواهد کرد تا شاید نشانه ای از وجود حیات در گذشته این سیاره پیدا کند.

به گفته دانشمندان زمان احتمالی حیات بر روی مریخ به سه تا چهار میلیارد سال پیش بر می‌گردد. در آن زمان آب همچنان بر روی سطح این سیاره روان بوده است. دانشمندان امیدوارند این کاوشگر با بررسی منطقۀ جزرو که میلیاردها سال پیش محل یک دریاچه عظیم بوده، اطلاعات جدید در خصوص وجود حیات در گذشتۀ سیاره سرخ بدست آورند.

منبع: بیگ بنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *