اخبار داغ

توقف اجرای طرح نفتی کونوکو فیلیپس در آلاسکا

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، و به نقل از رویترز ، دادگاه تجدیدنظر با صدور رأیی، اجرای طرح نفتی ویلو متعلق به شرکت کونوکو فیلیپس به ارزش ۲ میلیارد دلار در آلاسکا و یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های نفتی تاریخ در بخش شمالی آلاسکا را متوقف کرد. این دادگاه تجدیدنظر پایان هفته اخیر از شکایت […]

اشتراک گذاری
27 بهمن 1399
71 بازدید
کد مطلب : 27324

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، و به نقل از رویترز ، دادگاه تجدیدنظر با صدور رأیی، اجرای طرح نفتی ویلو متعلق به شرکت کونوکو فیلیپس به ارزش ۲ میلیارد دلار در آلاسکا و یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های نفتی تاریخ در بخش شمالی آلاسکا را متوقف کرد.

این دادگاه تجدیدنظر پایان هفته اخیر از شکایت حامیان محیط زیست و بومیان منطقه که خواستار توقف اجرای مجوز دولت ترامپ برای اجرای طرح نفتی ویلو متعلق به شرکت کونوکو فیلیپس بودند، حمایت کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در دوره چهارساله ریاست جمهوری خود حفاری نفت و گاز را در اولویت فعالیت‌های دولتش قرار داده بود، در حالی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا اقدام‌های بسیاری را برای محدود کردن طرح‌های توسعه سوخت‌های فسیلی انجام داده است.

دولت ترامپ طرح توسعه ویلو را ماه اکتبر پارسال تصویب کرد. مجوزهای حفاری و جاده‌سازی این پروژه صبح روز ۲۰ ژانویه، پیش از آنکه بایدن به عنوان چهل‌وچهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا سوگند یاد کند، صادر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *