اخبار داغ

جهانگیری: ۹.۵ میلیون تن به تولیدات کشاورزی کشور افزوده می شود

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ،اسحاق جهانگیری عصر امروز ضمن بازدید از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به طرح مقام معظم رهبری در روستاهای هویزه، گفت: یک بار دیگر از همه همکاران وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و استانداری خوزستان بابت اجرای این طرح بسیار مهم سپاسگزاری می‌کنم. وی ادامه داد: اجرایی شدن این طرح در […]

اشتراک گذاری
11 بهمن 1399
197 بازدید
کد مطلب : 23072

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ،اسحاق جهانگیری عصر امروز ضمن بازدید از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به طرح مقام معظم رهبری در روستاهای هویزه، گفت: یک بار دیگر از همه همکاران وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و استانداری خوزستان بابت اجرای این طرح بسیار مهم سپاسگزاری می‌کنم.

وی ادامه داد: اجرایی شدن این طرح در سفر مقام معظم رهبری به استان خوزستان در سال ۷۵ اعلام شد که تا سال ۹۲ تقریباً از ۵۵۰ هزار هکتار حدود ۷۴ هزار هکتار اراضی انجام گرفته بود.

معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: احتمالاً در شبکه‌های یک و دو کمی بیشتر کار شده بود ولی در این دولت با مجوز مقام معظم رهبری، یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کردیم.

جهانگیری افزود: تاکنون ۲۹۵ هکتار آن به نحو مطلوب انجام گرفته و همچنین تولید محصولات کشاورزی کشور سه و نیم میلیون تُن نسبت به قبل از این طرح افزایش داشته و در صورت تکمیل طرح و اینکه شست‌وشوی خاک کامل اجرا شود، تا ۹ و نیم میلیون تُن تولیدات محصولات کشاورزی اضافه می‌شود.

وی عنوان کرد: کشت‌های استراتژیک و موردنیاز کشور در این طرح انجام گرفته و درآمد کشاورزان نیز به نسبت افزایش پیدا کرده و خوشحال هستیم که اجرای طرح منجر به بهبود اوضاع زندگی و افزایش درآمد بخش وسیعی از مردم ساکن در روستاها شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در این سال‌ها قیمت خرید گندم از کشاورزان را هر سال اضافه کردیم؛ در سال ۹۲ که این دولت شروع به کار کرد، هر کیلو گندم ۴۲۰ تومان خریداری می‌شد که در همان سال تا ۷۰۰ تومان اضافه شد و امسال کیلویی بیش از چهار تومان خریداری می‌شود.

جهانگیری افزود: اما به مردم کیلویی ۶۰۰ تومان می‌فروشیم و این در حالی است که این تفاوت قیمت خرید از کشاورز و فروش مردم با وجود هزینه حمل‌ونقل و حتی آرد کردن هزینه‌هایی به دنبال دارد ولی به نانوا با این قیمت به فروش می‌رسانیم تا بتوان نان ارزانی را به دست مردم برسانیم و در عین حال به زندگی کشاورزان و وضعیت کشاورزی آنها توجه شده است.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم که فاز دوم این طرح با پای کار آمدن وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو برای اراضی پیش‌بینی شده برای ۲۵۵ هزار باقیمانده را نیز به سرعت انجام دهیم.

معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: هم در استان خوزستان و هم در استان ایلام باید طرح به اتمام برسد تا رضایت مردم را تأمین کنیم و مردم در تمام شهرستان‌های استان خوزستان احساس کند که از نعمت این طرح برخوردار شدند.

جهانگیری افزود: در ارتباط با اعتراض اهالی روستاهای این منطقه نسبت به نداشتن گاز اعتراض داشتند به نوبه خودم متأسفم هستم در یک منطقه که هم نفت و هم گاز وجود دارد ولی مردم از نعمت گاز برخوردار نیستند.

وی تصریح کرد: در این دولت روزی که کار را تحویل گرفتیم، ۱۴ هزار روستا گاز داشت که امروز تعداد آنها به ۳۲ هزار روستا افزایش پیدا کرده که بیش از دو برابر افزایش گازرسانی داشتیم.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حتماً این روزهایی که در منطقه هستیم با پیگیری استاندار خوزستان مردم این روستاها نیز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند؛ بنا به اعلام استاندار خوزستان ۵۸ روستا در برنامه گازرسانی قرار دارند.

جهانگیری بیان کرد: وزیر نفت برای جلسه فردا به ما ملحق می‌شود تا ضمن صحبت کردن با وزیر نفت، مسئله گاز و جاده این روستاهایی که در یک منطقه نفت‌خیز قرار دارند، حل شود.

وی گفت: خوشحالی ما این است که روستاییان مشغول تولید و فعالیت باشند و درآمد مناسبی داشته باشند تا زندگی آنها به نحو مطلوبی اداره شود.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *