اخبار داغ

بخشنامه وزارت علوم درباره کاهش استرس امتحان در نو دانشجویان

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران با اشاره به ضرورت کاهش استرس دانشجویان در ایام امتحانات گفت: وزارت علوم درباره نگرانی دانشجویان به ویژه نو ورودها در ایام امتحانات توصیه هایی داشته است. به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز وبه نقل ازخبرگزاری مهر، حمید پیروی با اشاره به برنامه‌های مرکز مشاوره دانشگاه تهران برای کاهش استرش دانشجویان […]

اشتراک گذاری
10 بهمن 1399
136 بازدید
کد مطلب : 22710

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران با اشاره به ضرورت کاهش استرس دانشجویان در ایام امتحانات گفت: وزارت علوم درباره نگرانی دانشجویان به ویژه نو ورودها در ایام امتحانات توصیه هایی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز وبه نقل ازخبرگزاری مهر، حمید پیروی با اشاره به برنامه‌های مرکز مشاوره دانشگاه تهران برای کاهش استرش دانشجویان در ایام امتحانات گفت: مرکز مشاوره دانشگاه تهران چند پادکست و موشن گرافی مانند موشن گرافی پشت گوش اندازی برای اهمال کاری، موشن گرافی موفقیت در آزمون‌های آنلاین، و بروشورهایی در این زمینه تهیه کرده است.

وی ادامه داد: پیام مشاور مرکز مشاوره دانشگاه بر روی این موضوع کار کرده و تعدادی وبینار آموزشی آنلاین برای کاهش استرس و آمادگی برای امتحانات برگزار شده و آنچه که به لحاظ اطلاع رسانی لازم بوده صورت گرفته است.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: معاونت آموزشی وزارت علوم در بخشنامه‌ای که به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است، در خصوص نگرانی و دغدغه دانشجویان در ایام امتحانات توصیه‌هایی کرده است و بر همین اساس اساتید دانشگاه‌ها شرایط دانشجویان را درک می‌کنند و تا جایی که امکان دارد حواسشان به این موضوع است.

وی ادامه داد: در این بخشنامه به ارزشیابی مستمر و شیوه‌های آن تاکید شده است و همچنین تاکید شده اساتید با توجه به استرس دانشجویان به ویژه ورودی‌های جدید که اولین تجربه امتحان در دانشگاه را دارند وضعیت آنان را درک کنند، به طور حتم اساتید نیز شرایط دانشجو را مد نظر قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *