اخبار داغ

مشاهده پیک مشکلات روانشناختی در دانشجویان به دلیل پاندمی کرونا

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: آمارها نشان می دهد که شاهد پیک مشکلات روانشناختی در دانشجویان هستیم و ضروری است که توجه مسئولان به سلامت جسم و بهداشت روان دانشجویان جلب شود. به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز وبه نقل ازخبرگزاری مهر، حمید پیروی دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ صبح امروز […]

اشتراک گذاری
27 دی 1399
145 بازدید
کد مطلب : 20188

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: آمارها نشان می دهد که شاهد پیک مشکلات روانشناختی در دانشجویان هستیم و ضروری است که توجه مسئولان به سلامت جسم و بهداشت روان دانشجویان جلب شود.

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوز وبه نقل ازخبرگزاری مهر، حمید پیروی دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ صبح امروز در نشست خبری این کنگره که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: پاندمی کرونا در مقیاسی وسیع تمام حوزه‌های زندگی را تحت تأثیر قرار داده و همراه با پیامدهای روانشناختی، اقتصادی و اجتماعی قابل تأمل بوده است.

وی ادامه داد: در این میان نظام آموزش عالی از جمله نهادهایی بوده که تأثیر پذیری چند وجهی داشته به گونه‌ای که ضرورت انطباق شناختی و رفتاری با پیامدهای این تأثیر پذیری تبدیل به یک اولویت در عرصه برنامه ریزی و اجرا در نظام آموزش عالی شده است.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران افزود: اما انطباق خردمندانه نیازمند آن است که نخست شناخت علمی از پیامدهای گوناگون آموزشی، اجتماعی و روانشناختی پاندمی کرونا صورت گرفته تا این شناخت علمی مبنای برنامه ریزی های دقیق و اقدامات پژوهش محور شود.

وی ادامه داد: از همین رو برگزاری «نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹» رویدادی جهت اقدام نظام مند در این راستا است، به گونه‌ای که با مشارکت فرهیختگان دانشگاهی، پژوهشگران و صاحبنظران علاقه مند فرصت برای هم افزایی دانش فراهم شده و بدین شکل زمینه برای گام‌های مطمئن نظام آموزش عالی در دوران کرونا برداشته شود، بنابراین امید است این رویداد فرصت مشارکت مسئولانه و تولید دانش در این عرصه را فراهم کند.

پیروی ادامه داد: در این کنگره، ابعاد مختلف سلامت جسمی و روانی دانشجویان بررسی می شود، چرا که ما نگران بهداشت روان دانشجویان خود هستیم.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران افزود: آمارها نشان می دهد که شاهد پیک مشکلات روانشناختی در دانش آموزان و دانشجویان هستیم، بنابراین ضروری به نظر می رسد که توجه مسئولان به ویژه و مسئولان آموزش عالی را بیشتر از قبل به موضوع سلامت جسم و بهداشت روان دانشجویان جلب کنیم.

وی افزود: جلسات داوری کنگره ۱۱ دی ماه برگزار شد و مقالات داوری شد، ۱۵۰۰ نفر می توانند در این کنگره مشارکت کنند. برای مشارکت کنندگان گواهی حضور صادر می شود که سامانه آن نیز پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *