اخبار داغ

تولید پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام از یک میلیون تن گذشت

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: تولید پلی‌اتیلن سنگین این مجتمع در گریدهای مختلف از مرز یک میلیون تن گذشت. به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آرش خزایی با بیان اینکه این موفقیت ارزشمند حاصل خودباوری، تلاش و دانش متخصصان داخلی است، یادآور شد: واحد HDEP پتروشیمی ایلام سال ۹۳ […]

اشتراک گذاری
20 دی 1399
88 بازدید
کد مطلب : 18044

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: تولید پلی‌اتیلن سنگین این مجتمع در گریدهای مختلف از مرز یک میلیون تن گذشت.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آرش خزایی با بیان اینکه این موفقیت ارزشمند حاصل خودباوری، تلاش و دانش متخصصان داخلی است، یادآور شد: واحد HDEP پتروشیمی ایلام سال ۹۳ به بهره‌برداری رسید. ظرفیت تولید این واحد ۳۰۰ هزار تن در سال و ۴۰ تن در ساعت است که با راه‌اندازی واحد الفین به سالانه ۴۵۰ هزار تن افزایش یافته است.

وی به راه‌اندازی واحد الفین و تولید ۷۵۰ هزار تن محصول در سال شامل اتیلن، پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع اشاره کرد و ادامه داد: راه‌اندازی دو واحد الفین و شیرین‌سازی با توان متخصصان داخلی و بدون حضور سازندگان و کارشناسان خارجی و در شرایط تحریم‌های ظالمانه صورت گرفت.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام افزود: با احداث صنایع تکمیلی در پایین‌دست پتروشیمی، ضمن ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی، اشتغال استان متحول خواهد شد.

خزایی میزان اشتغال نیروهای بومی استان و منطقه در پتروشیمی ایلام در سطوح کارفرما را ۹۰ درصد و پیمانکاری را بیش از ۹۵ درصد عنوان کرد و گفت: الفین سیزدهم تنها واحد الفین کشور است که بدون حضور خارجی‌ها راه‌اندازی شده است.

رضا کاکایی، رئیس واحد HD مجتمع پتروشیمی ایلام نیز تصریح کرد: از سال ۹۲ که واحد HDEP وارد مدار تولیدشده تا ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹، بیش از یک میلیون و ۴۱ هزار تن محصول تولید شده است.

وی ظرفیت دریافت خوراک را ۴۰ تن در ساعت عنوان کرد و ادامه داد: با همت همکاران واحد HD رکورد اخذ خوراک به میزان ۴۱ تن در ساعت نیز ثبت شده است.

کاکایی به ثبت رکورد ۱۲۰ روز تولید پایدار بدون وقفه پلی‌اتیلن سنگین در سال جاری اشاره و اظهار کرد: از فروردین امسال تا امروز ۱۳۳ هزار تن محصول در گریدهای فیلم، لوله، تزریقی و بادی تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *