اخبار داغ

تقاضای سوخت هند به بالاترین حد ۱۱ ماه اخیر رسید

تقاضای سوخت هند در ماه دسامبر با افزایش سرعت روند بهبود اوضاع اقتصادی به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسید. به گزارش خبرگزاری رویترز، مصرف سوخت هند در ماه دسامبر ۲۰۲۰ برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافت زیرا فعالیت اقتصادی و تقاضای حمل‌ونقل پس از وقفه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بهبود یافت. داده‌های اداره […]

اشتراک گذاری
20 دی 1399
39 بازدید
کد مطلب : 18259

تقاضای سوخت هند در ماه دسامبر با افزایش سرعت روند بهبود اوضاع اقتصادی به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مصرف سوخت هند در ماه دسامبر ۲۰۲۰ برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافت زیرا فعالیت اقتصادی و تقاضای حمل‌ونقل پس از وقفه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بهبود یافت.

داده‌های اداره برنامه‌ریزی و تجزیه و تحلیل نفت (PPAC) وزارت نفت و گاز طبیعی هند روز جمعه (۱۹ دی‌ماه) نشان داد مصرف سوخت، یکی از نشانه‌های بررسی آمارهای تقاضای نفت، در ماه دسامبر نسبت به ماه ژانویه ۲۰۲۰، ۴.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.

با این حال تقاضای سالانه ۱.۸ درصد کاهش یافت که نشان می‌دهد مصرف در سومین اقتصاد بزرگ آسیا هنوز به سطح پیش از همه‌گیری کرونا نرسیده است.

مصرف گازوئیل که پارامتر اصلی مرتبط با رشد اقتصادی است و حدود ۴۰ درصد از فروش کلی سوخت هند را شامل و سالانه محاسبه می‌شود، ۱.۹ درصد افزایش یافت و به ۷ میلیون و ۱۸۰ هزار تن رسید و نسبت به‌مدت مشابه پارسال حدود ۲.۸ درصد صعود کرد.

فروش بنزین با ۱.۵ درصد افزایش نسبت به ماه نوامبر به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید، این رقم نسبت به پارسال ۹.۳ درصد افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *