اخبار داغ

محدودیت عرضه نفت ادنوک تمدید شد

برخی منابع اعلام کردند شرکت ملی نفت ابوظبی کاهش عرضه نفت خام خود به آسیا را در ماه فوریه حفظ می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، سه منبع روز پنجشنبه (چهارم دی‌ماه) اعلام کردند که شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) کاهش عرضه نفت خام به مشتریان قراردادی خود در آسیا را برای ماه فوریه در مقایسه […]

اشتراک گذاری
07 دی 1399
80 بازدید
کد مطلب : 16603

برخی منابع اعلام کردند شرکت ملی نفت ابوظبی کاهش عرضه نفت خام خود به آسیا را در ماه فوریه حفظ می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، سه منبع روز پنجشنبه (چهارم دی‌ماه) اعلام کردند که شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) کاهش عرضه نفت خام به مشتریان قراردادی خود در آسیا را برای ماه فوریه در مقایسه با ژانویه تقریباً بدون تغییر نگه داشت.

این تولیدکننده به‌عنوان بخشی از تعهد امارات متحده عربی به توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن از جمله روسیه (ائتلاف اوپک پلاس) حجم عرضه قراردادی نفت خود را کاهش داده است.

منابع اعلام کردند که ادنوک به مشتریان خود اعلام کرده است که حجم عرضه نفت خام موربان و داس در ماه فوریه ۱۸ تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد، در حالی که عرضه نفت خام ام لولو در این ماه ۵ درصد کاهش خواهد یافت.

این منافع افزودند: عرضه نفت خام آپر زاکوم در ماه فوریه ۱۸ درصد کاهش می‌یابد.

شرکت ملی نفت ابوظبی همسو با توافق تسهیل کاهش تولید نفت اوپک پلاس در ماه ژانویه ۵۰۰ هزار بشکه در روز عرضه نفت خود را افزایش می‌دهد.

نشست بعدی اوپک پلاس برای تصمیم‌گیری درباره عرضه نفت خام در ماه فوریه چهارم ژانویه (۱۵ دی‌ماه) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *