اخبار داغ

جریمه ۱.۵ میلیارد دلاری دایملر به خاطر تقلب درباره انتشار گازهای گلخانه ای در آمریکا

شرکت خودروساز آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز، پس از ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار به عنوان جریمه موافقت کرده است. به گزارش خبرگزاری تجهیز نیوز و به نقل از تسنیم […]

اشتراک گذاری
27 شهریور 1399
51 بازدید
کد مطلب : 5371

شرکت خودروساز آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز، پس از ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار به عنوان جریمه موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری تجهیز نیوز و به نقل از تسنیم ،شرکت خودروساز آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز، پس از ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار (۱.۲ میلیارد پوند) به عنوان جریمه موافقیت کرده است.

این شرکت به علت نصب یک نرم افزار برای فرار از قوانین انتشار گازهای گلخانه ای در ۲۵۰ هزار دستگاه اتومبیل سواری و وانت مرسدس بنز مورد تحقیق قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی اظهار امیدواری کردند که این جریمه مانع از رفتارهای بد آینده این شرکت شود.

دایملر این توافق را “گامی مهم” در جهت حل و فصل روند رسیدگی به خودروهای دیزلی خواند اما ادعاها در مورد تقلب را رد کرد.

این شرکت گفت: دایملر با حل و فصل این پرونده، از اقدامات طولانی دادگاه با خطرات قانونی و مالی مربوطه جلوگیری می کند.

علاوه بر توافق ۱.۵ میلیارد دلاری با مقامات آمریکایی، دایملر گفت که با پرداخت ۷۰۰ میلیون دلار برای حل و فصل یک شکایت جمعی که از طرف مالکان نیز ارائه شده بود توافق کرده است.

این شرکت همچنین از هزینه های بیشتر خود از جمله مبلغ سه رقمی میلیون یورویی برای حل و فصل این پرونده ها خبر داد.

توافقاتی که دایملر ماه گذشته گفته بود به آنها نزدیک شده است، به تحقیقاتی که ایالات متحده از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده بود، پایان می دهد.

منبع:تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *