اخبار داغ

پیشرفت‌های صنعت نفت در خوزستان باعث افتخار است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سفری که چندی پیش به استان خوزستان داشتم از نزدیک شاهد پیشرفت‌های صنعت نفت از جمله طرح پالایش بیدبلند خلیج فارس بودم که باعث افتخار است. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدباقر قالیباف، امروز (سه‌شنبه، ۲۵ شهریورماه) […]

اشتراک گذاری
25 شهریور 1399
115 بازدید
کد مطلب : 5092

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سفری که چندی پیش به استان خوزستان داشتم از نزدیک شاهد پیشرفت‌های صنعت نفت از جمله طرح پالایش بیدبلند خلیج فارس بودم که باعث افتخار است.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدباقر قالیباف، امروز (سه‌شنبه، ۲۵ شهریورماه) پس از شنیدن گزارش بیژن زنگنه، وزیر نفت در نشست علنی مجلس شورای اسلامی و پرسش‌های برخی نمایندگان از وی، گفت: آنچه مشخص و روشن است در شرایط امروز با توجه به اقدام‌های دشمن که سبب تحریم و فشار بر کشور شده است، در موضوع نفت نمی‌توانیم با هدفگذاری‌ها و برنامه‌های گذشته پیش برویم.

وی افزود: همه ما در دولت و مجلس و در پژوهشگاه‌ها و حوزه صنعت باید بپذیریم که تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم و رویکرد و روش و ابزار و تجهیزات فنی را با رویکرد که امروز اتخاذ می‌شود انجام دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این توان در مجموعه وزارت نفت وجود دارد که تهدید را به فرصت تبدیل کند، این کار شدنی است و گام‌های خوبی نیز در این مسیر برداشته شده است و اگر چه در بعضی از حوزه‌ها عقب ماندگی داریم، اما پیشرفت‌هایی نیز داریم. در سفری که چندی پیش به استان خوزستان داشتم از نزدیک پیشرفت‌های صنعت نفت از جمله طرح پالایش بیدبلند خلیج فارس را مشاهده کردم که باعث افتخار بود.

قالیباف عنوان کرد: اگر این باور در مجوعه مدیران و تصمیم‌گیران باشد، موفق خواهیم شد. در حوزه  انرژی باید پاسخ دهیم چرا این حوزه آنگونه که باید و شاید رونق نگرفته و تغییر رویکردهایی باید اتفاق بیفتد، همچنین در بحث خام فروشی، فرآورده‌ها، اولویت‌ها و بحث مهم الگوی مصرف که در مصرف جزو کشورهای پرمصرف هستیم و کار و عملکرد ما در این بخش قابل قبول نیست.

وی گفت: دلیل منطقی و قابل بحث بودن نشست امروز این است که وزیر نفت و همکاران وی بسیاری از موضوع‌ها و بحث‌های مطرح شده از سوی نمایندگان را پذیرفته‌اند، این مسیر باید ادامه یابد تا بتوانیم مشکلات حوزه انرژی را در سال پایانی دولت حل و رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *