اخبار داغ

شمار دکل‌های حفاری آمریکا کاهش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نخستین بار در چهار هفته اخیر کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای نخستین بار در چهار هفته اخیر کاهش یافت، این در حالی است که تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت […]

اشتراک گذاری
23 شهریور 1399
112 بازدید
کد مطلب : 4940

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نخستین بار در چهار هفته اخیر کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای نخستین بار در چهار هفته اخیر کاهش یافت، این در حالی است که تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام نسبت به سقوط تاریخی آن در پی همه‌گیری ویروس کرونا، فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۱ شهریورماه) خود آورده است که با کاهش دو دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ سپتامبر (جمعه، ۲۱ شهریورماه) به ۲۵۴ دستگاه رسید. 

تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته، نسبت به هفته مشابه در سال گذشته میلادی که ۶۳۲ دستگاه بود، ۷۱ درصد کاهش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در هفته منتهی به جمعه (۲۱ شهریورماه)، با یک دستگاه کاهش به ۱۸۰ دستگاه و شمار دکل‌های گازی نیز با یک دستگاه کاهش به ۷۱ دستگاه رسید.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۸ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی با افزایش ۱۰۰ درصدی در پنج ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه حدود ۳۷ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *