اخبار داغ

کریس رونالدو: سلام آقای دایی!

کریس رونالدو، ستاره پرتغال، با زدن دو گل در دیدار امشب تیمش مقابل سوئد، به رکورد ۱۰۱ گل زده در دیدارهای ملی رسید و یک قدم دیگر به رکورد علی دایی نزدیک شد. به گزارش “ورزش سه”، رونالدو که در ماه نووامبر سال گذشته تعداد گل های ملی اش را به ۹۹ رسانده بود، بعد […]

اشتراک گذاری
19 شهریور 1399
75 بازدید
کد مطلب : 4729

کریس رونالدو، ستاره پرتغال، با زدن دو گل در دیدار امشب تیمش مقابل سوئد، به رکورد ۱۰۱ گل زده در دیدارهای ملی رسید و یک قدم دیگر به رکورد علی دایی نزدیک شد.

به گزارش “ورزش سه”، رونالدو که در ماه نووامبر سال گذشته تعداد گل های ملی اش را به ۹۹ رسانده بود، بعد از ۱۰ ماه انتظار، سرانجام توانست گل شماره ۱۰۰ را نیز برای پرتغال به ثمر برساند و به دومین بازیکن تاریخ تبدیل شود که به چنین دستاوردی می رسد. او در نیمه دوم دیدار امشب یک گل دیگر زد تا تعداد گل هایش را به عدد ۱۰۱ برساند. 

گل اول رونالدو در دیدار ۴۵ روی یک ضربه آزاد تماشایی زده شد و در دقیقه ۷۲، او که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با یک شوت تماشایی دیگر، دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند. 

پیش از این تنها علی دایی توانسته بود که از مرز ۱۰۰ گل ملی عبور کند و همچنان با ۱۰۹ گل، بهترین گلزن ملی تاریخ است.

هت تریک رونالدو در پیروزی ۶-۰ پرتغال مقابل لیتوانی در مقدماتی یورو ۲۰۲۰، تعداد گل های رونالدو را به عدد ۹۸ رسانده بود و او سپس موفق شد در دیدار بعدی برابر لوکزامبورگ، این آمار را به ۹۹ برساند.

پس از آن، به دلیل شیوع کرونا، دیدارهای ملی برگزار نشد و رونالدو در دیدار قبلی پرتغال مقابل کرواسی هم روی نیمکت نشست تا سرانجام بتواند امشب تعداد گل های ملی اش را ۳ رقمی کند.

رونالدو اولین گل ملی اش را در سال ۲۰۰۴ به ثمر رساند و اکنون بیش از دو برابر پدرو پائولتا (۴۷ گل)، رکورددار قبلی گلزنی در تیم ملی پرتغال، دروازه حریفان را باز کرده است.

بهترین سال رونالدو با پیراهن پرتغال سال گذشته بود که او ۱۴ بار موفق به گلزنی شد و پس از آن سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با ۱۳ و ۱۱ گل، پرثمرترین سال های شماره ۷ سلسائو بود.

رکورد رونالدو چطور به دست آمد؟

از ۱۰۱ گل ملی رونالدو، ۴۸ تای آنها در بازی های خانگی به ثمر رسیدند (شامل رقابت های یورو ۲۰۰۴ و مراحل نهایی لیگ ملت های اروپای ۲۰۱۹)، ۳۸ گل در خارج خانه و ۱۵ گل در زمین بی‌طرف.

او این ۱۰۱ گل را در ۶۶ بازی (از جمله بازی امشب) به ثمر رساند و پرتغال در ۵۴ بازی به پیروزی رسید. ۵ تساوی و ۶ شکست، هم در دیدارهایی که رونالدو موفق به گلزنی شد، رقم خورد.

رونالدو همچنین ۹ بار موفق به هت تریک شد؛ از جمله دو بار که توانست ۴ گل در یک دیدار به ثمر برساند. او ۱۵ بار هم در یک دیدار دو گل شد و در بقیه موارد، تنها یک گل در بازی شد.

حریف مورد رونالدو هم لیتوانی و سوئد هستند که او دروازه هرکدام را ۷ باز کرده است. ضمن اینکه سی آر سون برابر تیم هایی مانند آندورا، ارمنستان، لیتوانی و لوکزامبورگ هم هر کدام ۵ گل به ثمر رساند. در مقابل، او مقابل تیم هایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس هرگز موفق به گلزنی نشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *