اخبار داغ

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان استان خوزستان از فیلم سینمایی “یدو” درمرحله تدوین خبرداد

دیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به پایان فیلمبرداری فیلم “یدو” محصول مشترک کانون و بنیاد فارابی گفت: این فیلم سینمایی که در استان تولید شده به کارگردانی مهدی جعفری هم‌اکنون در مرحله تدوین است. به گزارش تجهیز نیوز برگرفته از خبرگزاری ایرنا، “وحید کیانی” روز شنبه اظهارداشت: فیلمبرداری این اثر […]

اشتراک گذاری
15 شهریور 1399
74 بازدید
کد مطلب : 4466

دیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به پایان فیلمبرداری فیلم “یدو” محصول مشترک کانون و بنیاد فارابی گفت: این فیلم سینمایی که در استان تولید شده به کارگردانی مهدی جعفری هم‌اکنون در مرحله تدوین است.

به گزارش تجهیز نیوز برگرفته از خبرگزاری ایرنا، “وحید کیانی” روز شنبه اظهارداشت: فیلمبرداری این اثر سینمایی که در گونه فیلم‌های دفاع مقدس و کودک و نوجوان  است در ۶۱ جلسه انجام شد و عمده آن در شهر آبادان صورت گرفت.

وی ادامه داد: داستان فیلم یدو مربوط به ماه‌های اول جنگ تحمیلی در آبادان و روایت‌گر اتفاق‌های آن دوران برای خانواده های آبادانی و کودکان و نوجوانان این شهر در روزهای محاصره آبادان است تا از این طریق بخشی از تاریخ دفاع مقدس به‌تصویر کشیده شود و نسل جدید آشنایی بیشتری نسبت به وقایع و اتفاقات آن دوران داشته باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان با اشاره به اینکه مهین عباس‌زاده و همچنین مهدی جعفری نویسندگان این اثر بلند سینمایی هستند، افزود: از جمله بازیگران این فیلم ستاره پسیانی، اکبر اودود، سعید آلبوعبادی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، حسین پوریده، رضا نوری، طاهره نیک‌آزاد، مسعود جلالی، معید رامی، مائده رامی، یاسین مسعودی و احمد مسافری می باشند.

کیانی تصریح‌کرد: به جز بازیگر نقش اول زن این فیلم (ستاره پسیانی) دیگر بازیگران، همگی خوزستانی هستند که در فیلم یدو نقش آفرینی می‌کنند.

 بر اساس این گزارش فیلم یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح، از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *