اخبار داغ

نوسازی ۵۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده ناوگان حمل و نقل شهری

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از روز سه‌شنبه ایران خودرو، «علیرضا اسکویی»، با اشاره به اینکه فرآیند اجرای این تفاهم نامه از مرداد ماه امسال آغاز شده، افزود: تاکنون دو هزار و ۲۲۳ نفر در این طرح پیش ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹۳ نفر واریز وجه انجام داده و خودروی ۱۶۱ متقاضی […]

اشتراک گذاری
04 شهریور 1399
199 بازدید
کد مطلب : 4084
تهران- ایرنا- مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو گفت: این گروه صنعتی در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و براساس تفاهم‌نامه‌ با اتحادیه تاکسی‌رانی شهری کشور ۵۰ هزار تاکسی فرسوده را در مدت مدت یک‌سال نوسازی می‌کند.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از روز سه‌شنبه ایران خودرو، «علیرضا اسکویی»، با اشاره به اینکه فرآیند اجرای این تفاهم نامه از مرداد ماه امسال آغاز شده، افزود: تاکنون دو هزار و ۲۲۳ نفر در این طرح پیش ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹۳ نفر واریز وجه انجام داده و خودروی ۱۶۱ متقاضی نیز فاکتور شده است .

وی گفت: هیات وزیران به منظور رفع مشکلات موجود در نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی کشور و نیز رفع مشکل مالکان تاکسی که برای نوسازی به اسقاط تاکسی فرسوده خود اقدام کرده‌اند، با شماره‌گذاری پنج هزار دستگاه خودروی تاکسی دارای استاندارد آلایندگی یورو چهار تا پایان مهرماه امسال موافقت کرد.

مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو خاطرنشان‌کرد: ایران خودرو پنج هزار تاکسی با استاندارد یورو چهار را تا پایان مهرماه امسال تحویل رانندگان تاکسی می‌دهد، ۴۵ هزار دستگاه تاکسی دیگر نیز منتظر تصمیم مراجع ذی‌صلاح و ارائه مجوز تولید و شماره‌گذاری خواهد بود.

وی بیان‌داشت: اکنون  ایران‌خودرو تنها شرکت خودروساز تولیدکننده خودروهای دوگانه‌سوز دارای شرایط لازم برابر استاندارد شورای عالی ترافیک  برای ناوگان حمل و نقل کشور است.

اسکویی ادامه‌داد: این شرکت در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، خودروهای سمند پایه گاز سوز ای.اف.۷ و پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز را تحویل رانندگان تاکسی می‌دهد.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو تاکید کرد: اجرای این طرح به صورت «کلید به کلید» بوده و رانندگان تاکسی تا قبل از فاکتور، شماره‌گذاری و حمل خودروی تاکسی نو به نمایندگی محل تحویل، الزامی به تحویل تاکسی فرسوده به مراکز اسقاط ندارند، بر این اساس در نهایت تحویل تاکسی نو ملزم به تحویل تاکسی فرسوده خواهد بود که می‌تواند در یک روز اتفاق بیفتد.

اسکویی تاکیدکرد: اجرای این روش که با مشارکت و همکاری نزدیک دستگاه‌های مختلف از جمله راهور ناجا و وزارت کشور انجام می‌شود، با وجود مشکلات فراوان اجرایی، فقط به منظور جلوگیری از قطع کسب درآمد تاکسی‌داران، تا پایان طرح ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *