اخبار داغ

یک میلیون کولر گازی جایگزین کولرهای پرمصرف می‌شود!

سخنگوی صنعت برق گفت: مطابق مجوز شورای اقتصاد، در فاز نخست یک میلیون کولر گازی پربازده از سازندگان داخلی تأمین و برای جایگزینی با کولرهای پر مصرف در اختیار مناطق گرمسیر جنوب کشور قرار می گیرد. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، جایگزینی یک میلیون کولر گازی پرمصرف که تا ۲ برابر بیشتر برق مصرف […]

اشتراک گذاری
23 مرداد 1399
126 بازدید
کد مطلب : 3517

سخنگوی صنعت برق گفت: مطابق مجوز شورای اقتصاد، در فاز نخست یک میلیون کولر گازی پربازده از سازندگان داخلی تأمین و برای جایگزینی با کولرهای پر مصرف در اختیار مناطق گرمسیر جنوب کشور قرار می گیرد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، جایگزینی یک میلیون کولر گازی پرمصرف که تا ۲ برابر بیشتر برق مصرف می کند را مبتنی بر مجوز شورای اقتصاد ذکر کرد و گفت: یک میلیون کولر گازی  پربازده از سازندگان داخلی تامین و برای جایگزینی با کولرهای پرمصرف در اختیار مناطق گرمسیر جنوب کشور قرار می‌گیرد.

سخنگوی صنعت برق هزینه تعویض این کولرها برای مشترکان را یک سوم قیمت تمام شده ذکر کرد که مابقی آن از محل صرفه جویی در مصرف سوخت، از سوی شرکت توانیر و دولت پرداخت می شود و هدف آن کاهش بار سرمایشی و تلفات مربوط به این بخش است.

رجبی مشهدی افزود: انتظار می رود با جایگزینی یک میلیون کولر گازی پربازده، ۱۶۰۰ مگاوات از بار شبکه در این مناطق کاهش یافته و حدود ۲ هزار مگاوات صرفه جویی در مصرف برق حاصل شود.

وی از مردم خواست هنگام خرید لوازم برقی ضمن اطلاع از برچسب انرژی و رتبه بندی مصرف ، لوازم برقی با رتبه A  و+A  را که در کاهش صورتحساب برق مصرفی تاثیر مثبت دارد، خریداری کنند.

رجبی مشهدی فرهنگ استفاده از لوازم برقی را مهم ارزیابی کرد و از مشترکان خواست در زمانهای اوج مصرف که بین ساعات ۱۳ تا ۱۷ اعلام شده، استفاده از لوازم برقی پر مصرف را به ساعات دیگر منتقل و دمای لوازم سرمایشی را روی عدد ۲۴ تنظیم کنند.

وی نرخ شدت انرژی در کشورمان را ۶۰ درصد بیشتر از متوسط جهانی عنوان کرد که از بالا بودن میزان مصرف انرژی برای تولید هر واحد کالا و خدمات در کشور حکایت دارد و از جمله برنامه های صنعت برق ،کاهش تلفات شبکه ها است که در سالهای اخیر توانسته متوسط تلفات شبکه را از ۱۵ درصد به ۹.۷۶ درصد کاهش دهد.

سخنگوی صنعت برق توسعه نیروگاههای چرخه ترکیبی را از دیگر اقدامات در جهت کاهش تلفات انرژی عنوان کرد و در این رابطه از به مدار آمدن واحد ۱۶۵ مگاواتی چرخه ترکیبی نیروگاه ارومیه در روزهای اخیر خبر داد که بدون مصرف سوخت و با بازیافت حرارت گازهای خروجی از ۲ واحد گازی، ۱۶۵ مگاوات برق بیشتر تولید می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *