اخبار داغ

برزخی به نام دورکاری! 

بسیاری از مردم حسرت دورکار شدن کارمندان را می خورند و حتی برخی مدیران نیز فکر می کنند دورکاری باعث می شود کارمندان وقت بیشتری برای استراحت داشته باشند، در حالی که مطالعه محققان شرکت مایکروسافت بر روی کارمندان این شرکت که چند ماه است دور کار شده اند، چیز دیگری را نشان می دهد. […]

اشتراک گذاری
07 مرداد 1399
72 بازدید
کد مطلب : 2784

برزخی به نام دورکاری! 

بسیاری از مردم حسرت دورکار شدن کارمندان را می خورند و حتی برخی مدیران نیز فکر می کنند دورکاری باعث می شود کارمندان وقت بیشتری برای استراحت داشته باشند، در حالی که مطالعه محققان شرکت مایکروسافت بر روی کارمندان این شرکت که چند ماه است دور کار شده اند، چیز دیگری را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از زد دی نت، کار کردن از خانه کاری است که بسیاری از کارمندان برای آن آماده نشده بودند و به طور ناگهانی با آن مواجه شدند که همین امر باعث شده است متحمل عواقب ناشی از آن شوند.

شرکت مایکروسافت در فرستادن بسیاری از کارمندان خود به دورکاری از خانه در پی شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ و همچنین در مطالعه عواقب آن پیشرو بوده است.

نتایج مطالعه این شرکت بر روی کارمندان دورکار در مجله Harvard Business Review منتشر شده است.

ما قرار است باور داشته باشیم که فناوری باعث می شود کارآیی بیشتری داشته باشیم و زندگی ما را آسان تر و بهتر کند. در بعضی موضوعات مطمئناً همین طور است. با این حال، نتیجه مطالعات در این باب نشان می دهد که یکی از عواقب مهم دورکاری از خانه این است که روزِ کاری طولانی تر می شود و محققان می گویند افراد در حالت دورکاری به طور متوسط چهار ساعت در هفته بیشتر کار می کنند.

محققان تلاش کردند تا دریابند که چرا دورکاری منجر به صرف وقت بیشتری برای کار می شود. آنها دریافتند که افراد در طول روز برای انجام سایر موارد ضروری زندگی که گریزی از آنها نیست، وقت صرف می کنند و این موضوع باعث می شود به رغم اینکه کارمندان کار خود را زودتر شروع می کنند، اما آن را دیرتر به پایان برسانند.

کارمندان وقتی در محل کار خود هستند، وقت خود را کمتر اتلاف می کنند، چرا که به عنوان مثال زمان مشخص و محدودی برای صرف ناهار دارند، اما صرف ناهار در خانه احتمالا کمی بیشتر طول می کشد. اتفاقات و کارهایی از این دست باعث می شود کارمندان متحمل ساعت کاری بیشتری در حالت دورکاری شوند.

این مطالعه نشان داد که کارمندان مایکروسافت در دورکاری، ۱۰ درصد بیشتر وقت خود را در جلسات آنلاین می گذرانند، چرا که در شرایط دورکاری امکان برقراری مکالمه و هماهنگی های گاه و بیگاه روزانه که ناشی از ملاقات حضوری کارمندان با یکدیگر در اتاق ها و راهروها است، فراهم نیست.

همچنین به نظر می رسد مدیران اقدام به ارسال پیام های فوری و شخصی بیشتری می کنند که قابل درک است، اما در نوع خود می تواند دردسرساز نیز باشد.

خوشبختانه رفاه کارکنان در مایکروسافت در اولویت قرار دارد و این شرکت اقدام به راه اندازی یک کمپین به نام “Recharge Fridays” کرده است که روزی عاری از برگزاری جلسات برای کارکنان است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *