اخبار داغ

استاندارد ملی مدیریت انرژی بازنگری می‌شود

بازنگری استاندارد ملی ایزو ۵۰۰۰۱ (مدیریت انرژی) با همکاری شرکت بهینه‌سازی در کمیسیون فنی تدوین استاندارد، نهایی و برای تصویب نهایی به کمیته ملی استاندارد ارجاع شد. به گزارش تجهیز نیوز به نقل از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، احمد فضلی، رئیس اندازه‌گیری و صحه‌گذاری و ناظر فنی در امور مدیریت انرژی این شرکت در نشست […]

اشتراک گذاری
30 تیر 1399
181 بازدید
کد مطلب : 2671

بازنگری استاندارد ملی ایزو ۵۰۰۰۱ (مدیریت انرژی) با همکاری شرکت بهینه‌سازی در کمیسیون فنی تدوین استاندارد، نهایی و برای تصویب نهایی به کمیته ملی استاندارد ارجاع شد.

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، احمد فضلی، رئیس اندازه‌گیری و صحه‌گذاری و ناظر فنی در امور مدیریت انرژی این شرکت در نشست کمیسیون فنی تدوین استاندارد ملی ایزو ۵۰۰۰۱ (مدیریت انرژی) گفت: اجرای استاندارد ملی ایزو ۵۰۰۰۱ در شرکت‌های تابع وزارت نفت مطابق ابلاغیه مقام عالی وزارت الزامی بوده و نقش شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به‌عنوان هماهنگ‌کننده، مشاور و ناظر بر استقرار مدیریت انرژی است.

وی افزود: کیفی‌سازی استقرار مدیریت انرژی در صنعت نفت از اولویت‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و به‌روزرسانی استاندارد ملی مدیریت انرژی است و گامی مؤثر در توسعه سیاست‌های بهینه‌سازی انرژی در کشور به شمار می رود.

فضلی به الزام اجرای استاندارد ملی ایزو  ۵۰۰۰۱  در واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: با تصویب این استاندارد مطابق ماده ۲۴ اصلاح الگوی مصرف، همه مصرف‌کنندگان انرژی با مصرف سالانه سوخت بیش از ۵ میلیون مترمکعب گاز و تقاضای قدرت الکتریکی بیش از یک مگاوات، مؤظف به ایجاد واحد مدیریت انرژی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *