اخبار داغ

جاسک پایانه جدید صادرات نفت ایران می‌شود

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری نوشت: با آغاز عملیات احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک بعنوان راهبردی‌ترین طرح صادرات نفت، جاسک پایانه جدید صادرات نفت ایران می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، علیرضا معزی با اشاره به آغاز عملیات احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک از روز گذشته […]

اشتراک گذاری
07 تیر 1399
185 بازدید
کد مطلب : 2031

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری نوشت: با آغاز عملیات احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک بعنوان راهبردی‌ترین طرح صادرات نفت، جاسک پایانه جدید صادرات نفت ایران می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، علیرضا معزی با اشاره به آغاز عملیات احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک از روز گذشته (پنجشنبه، پنجم تیرماه) به دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

«در این ‎سال سخت وطن و در تاریخ پر تب و تاب ‎نفت ایران، امروز، روز لبخند و امیدواری است؛ روزی سترگ برای ‎امنیت ملی ایران.

‏امروز به دستور ‎روحانی، عملیات لوله‌گذاریِ راهبردی‌ترین طرح صادرات نفت ایران آغاز شد؛ طرحی که به جهان اطمینان می‌دهد، ایران در هر وضعیت ‎خلیج فارس، نفت مشتریانش را تامین خواهد کرد.

‏در پنجشنبه‌ای دیگر از ‎پنجشنبه‌های افتتاح، احداث خط انتقال هزار کیلومتری نفت از گوره در بوشهر به بندر جاسک هرمزگان، در سوی شرقیِ ‎تنگه هرمز آغاز شد. رویدادی تاریخی که سبب می‌شود نفت ما تنها از یک سوی تنگه، به مشتریان تحویل داده نشود و جاسک پایانه‌ی جدید صادرات نفت ایران باشد.

‏در این ابرپروژه‌ ملی، ۹۵ درصد خدمات، تجهیزات و کالاها، ایرانی است و همه‌ پیمانکاران و مشاوران این طرح راهبردی نیز ایرانی هستند. با تمرکز زدایی از پایانه‌های صادراتی کشور، توسعه ‎سواحل مکران شتاب بیشتری خواهد گرفت.

‏ان‌شاالله در اسفند ۹۹ ایران ما ظرفیت آن را خواهد داشت که از جاسک، روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر کند. جهان به خوبی می‌فهمد و می‌داند که امروز چه رخ داد، امید که انصاف و وطن‌خواهی مخالفان دولت نیز اجازه دهد تا شهروندان ایرانی نیز از این رویداد ملی به خوبی آگاه شوند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *