اخبار داغ

خودکفایی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در تولید هگزان

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند گفت: طرح تولید محصول نرمال هگزان که قرار است در روزهای آینده از سوی رئیس جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس افتتاح رسمی شود، از خروج ارز و واردات این محصول به‌صورت جدی جلوگیری کرده است. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی […]

اشتراک گذاری
03 تیر 1399
227 بازدید
کد مطلب : 1916

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند گفت: طرح تولید محصول نرمال هگزان که قرار است در روزهای آینده از سوی رئیس جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس افتتاح رسمی شود، از خروج ارز و واردات این محصول به‌صورت جدی جلوگیری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، غلامحسین رمضان‌پور در این باره افزود: این طرح از اواخر آبان ۹۷ آغاز شد و بخش نخست آن (لوله‌گذاری و…) بهمن‌ماه سال ۹۸ به بهره‌برداری رسید.

وی هدف اصلی از اجرای این طرح را تولید محصول نرمال هگزان (خوراک موردنیاز صنایع پتروشیمی) عنوان کرد و افزود: با اجرای این پروژه از خروج مقدار زیادی ارز برای واردات این محصول جلوگیری شده است.

 براساس این گزارش، در روزهای آینده طرح تولید نرمال هگزان با حضور رئیس‌جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

محصول نرمال هگزان با قابلیت تولید در دو گرید پلیمری و غذایی در بورس انرژی نیز عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *