اخبار داغ

مسکن مهر پردیس آخرین قیمت عرصه‌ها و وعده‌های جدید

مسکن مهر پردیس که میراث دولت قبل از دولت و تدبیر امید است با وجود تاخیرها در تحویل واحدها هنوز نقش مهم و کلیدی در تعیین قیمت‌ها و وضعیت بازار مسکن شهر پردیس ایفا می‌کند

اشتراک گذاری
20 خرداد 1399
49 بازدید
کد مطلب : 1529

 

مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس به نقل از تجارت امروز اعلام کرد قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر پردیس برای خرید نقدی متناسب با متراژ آنها از ۱۹ میلیون تا ۳۵ میلیون خواهد بود. مسکن مهر پردیس شامل ۸۵ هزار واحد مسکونی است که با گذشت بیش  ۶ سال  تنها نیمی از آنها به متقاضیان تحویل داده شده است.

 

فروش عرصه واحدهای مسکن مهر شهر پردیس و پرند با استقبال بسیار زیادی به ویژه از سوی مالکان روبرو شد.  فروش عرصه در ۲ مدل اجرایی شد، مدل نخست خرید نقدی و مدل دوم به‌صورت خرید اقساطی بود. البته هر دو مدل مزایای تخفیفی نیز داشتند. در مدل نخست  تخفیف تا ۲۵ درصد و مدل اقساطی نیز شامل تخفیف ویژه بود.

 

در عین حال بیش از ۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس نیز در اردیبهشت سال ۹۹ به بهره‌بردای می‌رسد و این واحدها بخشی از ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در فاز ۱۱ هستند که در نیمه سال ۹۹ در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

مهدی هدایت اعلام کرد  امید است  با توجه به استقبال زیاد فروش عرصه مسکن مهر پردیس سطح فروش تا ۶۰ هزار واحد نیز رشد پیدا کند. همچنین امکان دارد فروش عرصه تا پایان سال هم ادامه پیدا کند. تاکنون ۱۳ هزار مسکن مهر در پردیس فروخته شده است.

 

در سال‌های پیش یکی از معضلات بزرگ در مسکن مهر پردیس تحویل واحدهای بدون انشعاب و کنتور بود. مالکان خانه پس از تسویه باید خود به دنبال اخذ انشعابات می‌رفتند و روند طولانی دریافت انشعبات باعث چند ماه از کارافتادگی و بلاتکلیفی می‌شد.

 

به نظر می‌رسد که مهم‌تر از تحویل مسکن مهر به متقاضیان سپردن دفترچه‌‌های اقساط به دست آنها بعد از تسویه اولیه بود. به همین دلایل می‌توان گفت که شفافیت در  وظایف پیمانکاران از وقوع بسیاری از مشکلات  بعدی برای  متقاضیان واحدهای مسکن مهر جلوگیری می‌کند.

 

مدیر عامل شرکت عمران پردیس به کندی تحویل واحدهای مسکن مهر نیز اشاره کرد و از سپردن مراحل اجرا به پیمانکاران با سابقه خوب خبر داد. وی در عین حال تاکید متقاضیان مسکن مهر پردیس باید با کامل کردن آورده‌های خود در سرعت بخشیدن به این روند کمک کنند.

 

از سویی باید به متقاضیانی اشاره کرد که با تاخیر در تحویل مسکن مهر تصمیم به فروش واحدها خود کرده‌ند. از این رو حضور دلالان در بازار مسکن مهر پردیس به‌نحو چشم‌گیری رشد پیدا کرده است. دلالات از فصل آخر سال ۹۸ به تدریج با بالا کشیدن قیمت واحدها، تفاوت ۵۰ میلیون را در رقم خرید واحدهای فاز ۱۱ رقم زدند.

 

البته آپارتمان‌های مسکن مهر با توجه به موقعیت، قیمت عرصه و زمان تحویل نیز قیمت‌های متفاوتی دارند. حداقل قیمت واحد تحویل ۳۵۰ میلیون تومان است؛ لیکن در مسکن مهر پردیس به‌واسطه وجود فرصت حضور دلالان و ساخت آپارتمانهای بلند مرتبه، واحدهایی که در ارتفاع بالاتر و بیشتر در معرض نور خورشید هستند قیمت بیشتری  در حدود ۵۵۰ میلیون تومان را تجربه می‌کنند.

 

همچنین مدیر عامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد در صورتی که در بودجه امسال برای فروش عرصه‌ها تمهیداتی در نظر نگیرند فروش عرصه در سال آینده ادامه نخواهد داشت.

با روند رو به رشد جمعیت شهر پردیس و تقاضای بیشتر برای استفاده از واحدهای مسکن احتمالا قیمت‌ واحدهای مسکونی مهر همچنان رو به افزایش خواهد بود.

 

اهوازملک

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *