اخبار داغ

زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت‌ عامل اوپک شد

با تایید وزیران نفت و انرژی ۱۳ کشور عضو اوپک، امیرحسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت‌ عامل اوپک شد. به گزارش خبری تجهیز نیوز، وزیران نفت و انرژی ١٣ کشور عضو اوپک امروز (شنبه، ۱۷ خردادماه) و در جریان برگزاری یکصدوهفتادونهمین نشست وزارتی اوپک، با انتخاب امیرحسین زمانی‌نیا به عنوان نماینده ایران در هیئت‌عامل سازمان […]

اشتراک گذاری
18 خرداد 1399
104 بازدید
کد مطلب : 1421

با تایید وزیران نفت و انرژی ۱۳ کشور عضو اوپک، امیرحسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت‌ عامل اوپک شد.

به گزارش خبری تجهیز نیوز، وزیران نفت و انرژی ١٣ کشور عضو اوپک امروز (شنبه، ۱۷ خردادماه) و در جریان برگزاری یکصدوهفتادونهمین نشست وزارتی اوپک، با انتخاب امیرحسین زمانی‌نیا به عنوان نماینده ایران در هیئت‌عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، تأیید نمایندگان هیئت‌ عامل در کنفرانس اوپک یک عرف قانونی است. اوپک نماینده‌ای برای کشورهای عضو انتخاب نمی‌کند، بلکه انتخاب‌های صورت‌گرفته از سوی کشورها را به تأیید می‌رساند. به این ترتیب، کنفرانس اوپک، امیرحسین زمانی‌نیا را به‌عنوان نماینده ایران در هیئت‌ عامل مطابق آنچه در اساسنامه آمده تأیید کرده است.

حسین کاظم‌پور اردبیلی نماینده سابق ایران در هیئت‌ عامل اوپک بود که چندی پیش بر اثر عارضه مغزی دار فانی را وداع گفت.

امیرحسین زمانی‌نیا، دیپلمات ایرانی است که از آذرماه سال ۹۳ تاکنون به‌عنوان معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی مشغول فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *