اخبار داغ

۷ شغلی که در ایام کرونا ایجاد شد

با تصمیم شرکت‌ها برای بازگشایی کسب و کار و باز گرداندن کارکنانشان، نیاز به افرادی برای کنترل دمای بدن و تستهای ویروس کروناست و با برگزاری کنفرانس‌ها به صورت ویدئویی، متخصصانی برای حمایت از این بخش نیاز است.   به گزارش سی ان بی‌سی، با تعطیلی کسب و کارها، رستوران ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های نمایش […]

اشتراک گذاری
15 خرداد 1399
82 بازدید
کد مطلب : 1310

با تصمیم شرکت‌ها برای بازگشایی کسب و کار و باز گرداندن کارکنانشان، نیاز به افرادی برای کنترل دمای بدن و تستهای ویروس کروناست و با برگزاری کنفرانس‌ها به صورت ویدئویی، متخصصانی برای حمایت از این بخش نیاز است.

 

به گزارش سی ان بی‌سی، با تعطیلی کسب و کارها، رستوران ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های نمایش در سراسر کشور به خاطر همه‌گیری ویروس یک چهارم امریکایی‌ها تقاضای مزایای بیکاری کرده‌اند.

در همین حین، این بحران سلامتی شغل‌های جدیدی به وجود آورده است.

 با تصمیم شرکت‌ها برای بازگشایی کسب و کار و باز گرداندن کارکنانشان، نیاز به افرادی برای کنترل دمای بدن و تستهای ویروس کروناست و با برگزاری کنفرانس‌ها به صورت ویدئویی، متخصصانی برای حمایت از این بخش نیاز است.

 در اینجا به بررسی مشاغلی می‌پردازیم که برای مهار گسترش ویروس کرونا و افزایش اطمینان مصرف‌کنندگان امریکایی ایجاد شده است:

۱- آزمایش کننده‌های ویروس کرونا

 این کارگران تست ویروس کرونا را در بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها و ادارات انجام میدهند. این کار معمولا توسط پرستاران و کمک پرستاران انجام می‌شود ولی بسیاری از کسانی که مایل هستند می‌توانند آموزش آن را ببینند و شروع به کار کند. با توجه به بازگشایی بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه ها، این شغل همچنان رو به رشد است.

۲- پرستاران ویروس کرونا

 نیاز روز افزونی به کسانی وجود دارد که از صدها هزار امریکایی مبتلا به ویروس کرونا مراقبت کنند. افرادی که با این کار خطر ابتلا به این بیماری را در نظر گرفته باشد. این شغل احتمالاً نیاز به آموزش و اخذ مدرک دارد.

۳- ردیابهای ویروس کرونا

 این افراد تمام افرادی را که در معرض ویروس کرونا قرار گرفته باشند ردیابی و نکات لازم را به آنها گوشزد می‌کنند و ترتیب آزمایش کرونا را برای آنها می‌دهند. این کار را می‌توان در خانه هم به صورت تمام وقت یا پاره وقت انجام داد.

۴- کنترل کننده‌های دمای بدن

 محل کار این افراد فرودگاهها، استادیوم‌های ورزشی، رستوران ها، مدارس و شرکت هاست. در زمان همهگیری ویروس کرونا تمام این مکان‌ها نیاز به کارگرانی دارند که دمای بدن افراد را هنگام ورود اندازهگیری کنند.

۵- سازندگان ماسک صورت

 پیش‌بینی شده افراد در سراسر دنیا سال‌ها باید از ماسک صورت استفاده کنند. بنابراین تقاضا برای این ماسک‌ها افزایش یافته است.

۶- سازندگان صفحه‌های محافظ و نصب کننده‌های آن

 کسب و کار‌ها و مدارس اگر می‌خواهند دانش آموزان، کارمندان و مشتریان خود را با حفظ نکات ایمنی پذیرا باشند، نیاز به طلق‌های محافظ و جدا کننده‌ها دارند. بنابراین نیاز بالا به افرادی وجود دارد که می‌توانند این تجهیزات را بسازند و نصب کنند.

۷- متخصصان برگزاری کلاس‌ها و جلسات مجازی

 با افزایش کاربرد کلاس‌های مجازی توسط معلمان و معاینه از راه دور توسط پزشکان، نیاز بالایی برای متخصصانی وجود دارد که این تجهیزات را راه‌اندازی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *