اخبار داغ

تشکیل خوشه‌های مشورتی حوزه‌های اجرایی در دانشگاه علامه

رئیس دانشگاه علامه‌ طباطبائی از تشکیل خوشه‌های مشورتی حوزه‌های اجرایی کشور در این دانشگاه خبر داد و گفت: تاکنون ۱۴ پروژه پژوهشی در زمینه ویروس کرونا در دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده است. به گزارش ایسنا، دکتر حسین سلیمی در آیین سالروز آزادسازی خرمشهر ضمن بیان این مطلب گفت: امیدواریم گامی که قرار است با همکاری بسیج […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1399
138 بازدید
کد مطلب : 952

تشکیل خوشه‌های مشورتی حوزه‌های اجرایی در دانشگاه علامه

رئیس دانشگاه علامه‌ طباطبائی از تشکیل خوشه‌های مشورتی حوزه‌های اجرایی کشور در این دانشگاه خبر داد و گفت: تاکنون ۱۴ پروژه پژوهشی در زمینه ویروس کرونا در دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین سلیمی در آیین سالروز آزادسازی خرمشهر ضمن بیان این مطلب گفت: امیدواریم گامی که قرار است با همکاری بسیج دانشگاهی برداشته شود، بتواند سنگ بنای ماندگار ارتقای فعالیت‌های دانشگاهی باشد. بسیار خوشحالیم که در این دانشگاه بنای دو پایه‌ای گذاشته شد که از تلاقی این دو پایه، امروز شاهد شکل گیری این رویداد جدید هستیم.

وی ادامه داد: نخست اینکه در دانشگاه علامه طباطبائی، تا قبل از این دوره مدیریتی، سازمان بسیج اساتید وجود خارجی نداشت ولی اکنون نه تنها بسیج اساتید وجود دارد، بلکه یک چهارم استادان دانشگاه عضو فعال این سازمان در زمینه‌های علمی و فرهنگی هستند و این برای ما بسیار با ارزش است.

رئیس دانشگاه علامه‌ طباطبائی تاکید کرد: همچنین پایه دوم، وارد شدن دانشگاه به حوزه علم نافع و حل مسئله است. ما در این دوره شاهد ورود استادان و حوزه‌های پژوهشی دانشگاه به کارهایی بودیم که با کارهای متعارف در حوزه فعالیت‌های دانشگاهی اندکی فاصله داشت.

وی افزود: ما شاهد آن هستیم که خوشه‌های مشورتی برای حوزه‌هایی اجرایی شکل گرفته و استادان با همکاری دانشجویان کارهای پژوهشی می‌کنند و راه‌حل‌هایی به دستگاه‌های اجرایی ارائه می‌دهند که هر گاه به آنها توجه شد، گشایش‌های جدی در مسائل کشوری حاصل شده است.

سلیمی با بیان اینکه پس از هجوم بیماری به کشور، استادان ما فعال شدند و تاکنون ۱۴ پروژه پژوهشی جدی در این زمینه ارائه کرده‌اند، افزود: در دو خوشه مشورتی در حوزه مسائل پولی بانکی و رسانه نیز گزارش های بسیار خوبی را ارائه کردند که هم در شورای پول و اعتبار و هم در هیئت دولت مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم پیشنهادهای اجرایی آنها بتواند حلال پاره‌ای از مشکلات موجود جامعه باشد.

وی عنوان کرد: علت حضور ما در اینجا به نوعی از به هم رسیدن این دو پایه و دو خطی است که اکنون آغاز شده است. استادان در حوزه بسیج اساتید، وارد حوزۀ یافتن راه‌حل علمی برای یک مشکل جدی که در حال حاضر در جامعه ما وجود دارد، شده اند. با راه اندازی این کارگروه و با موقعیتی که اکنون دانشگاه و بسیج اساتید پیدا کرده است و سخن آنها در حوزه های اجرایی، مقننه و قضائیه خریدار دارد، می‌توانیم وارد حوزه‌های مطالعاتی کاربردی در زمینه علوم اجتماعی و حل پاره‌ای از مشکلات بنیادین کشور شویم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه‌ طباطبائی، سلیمی در پایان سخنان خود اعلام کرد: ما از انجام کارهای جدی در حوزه‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی و کارهای علمی معطوف به حل مسائل کشور پشتیبانی می‌کنیم. دانشگاه از هر کار و قدمی که استادان می‌خواهند در این زمینه‌ها بردارند پشتیبانی خواهند کرد، به این امید که بنیان محکمی برای حل علمی و بنیادین پاره‌ای از مسائل کشور گذاشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *