اخبار داغ

سرنوشت لژیونرهای اروپایی چه خواهد بود؟

این روزها صحبت از پیشنهادات زیاد باشگاه‌های بزرگ به این دو لژیونر فوتبال ایران زیاد شده. دو نفری که در صورت انتقال به تیم‌های بزرگ اروپایی تحول بزرگی در فوتبال ایران ایجاد خواهند کرد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ، فصل آینده برای لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا می تواند فصل فوق العاده ای […]

اشتراک گذاری
30 اردیبهشت 1399
95 بازدید
کد مطلب : 668

این روزها صحبت از پیشنهادات زیاد باشگاه‌های بزرگ به این دو لژیونر فوتبال ایران زیاد شده. دو نفری که در صورت انتقال به تیم‌های بزرگ اروپایی تحول بزرگی در فوتبال ایران ایجاد خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز ، فصل آینده برای لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا می تواند فصل فوق العاده ای باشد. فصلی همراه با چند ترانسفر بزرگ و هیجان انگیز. این روزها که مهدی طارمی و سردار آزمون از بهترین لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا هستند، صحبت از پیشنهادات زیاد باشگاه های بزرگ به این دو بازیکن زیاد شده. همین اتفاق برای چند لژیونر دیگر هم رخ داده اما در این بین ستاره هایی هم هستند که یا هنوز تکلیف شان مشخص نیست یا اینکه جدایی شان از باشگاه های اروپایی تا حدی قطعی به نظر می رسد.

وقتی از لژیونرهای فوتبال ایران حرف می زنیم باید نام علیرضا جهانبخش را در صدر آنها قرار دهیم. گران ترین خرید تاریخ باشگاه انگلیسی برایتون که بعد از آقای گلی در فوتبال هلند به انگلیس رفت و درست چند ماه بعد از اوج گرفتنش در لیگ برتر انگلیس با تعطیلی بازی ها به دلیل شیوع ویروس کرونا روبرو شد. لیگ برتر انگلیس که برگردد جهانبخش دوباره فرصت بازی برای برایتون را پیدا خواهد کرد اما مهم تر اینکه او به واسطه قرارداد پنج ساله با باشگاه انگلیسی همچنان در این تیم حضور خواهد داشت. مگر اینکه مسئولان باشگاه برایتون علیرضا را برای فصل بعد در لیست مازاد قرار دهند. اتفاقی که تا حد خیلی زیادی بعید به نظر می رسد.

سردار آزمون و مهدی طارمی پشت سر جهانبخش دیگر لژیونرهای ما در اروپا هستند که همه سرنوشت جذابی برای آنها متصور هستند. طارمی یکی از کسانی بود که اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا با لباس ریوآوه درخشان ظاهر شد و توانست توجه تیم‌ های مختلف اروپایی را هم به خود جلب کند؛ به نظر می ‌رسد جدایی این ستاره ایرانی از تیمش قطعی باشد و باید منتظر حضور مهدی طارمی در تیم هایی چون اسپورتینگ و بنفیکا باشیم. البته شنیده می شود او از لیگ انگلیس هم پیشنهاداتی دارد ولی احتمالا در پرتغال بماند و فقط تیم خودش را عوض کند. درباره سردار هم باید اینطور گفت که مثل چند سال گذشته صحبت درباره پیشنهادهای جذاب تیم های مثل ناپولی و لاتزیو زیاد است اما هنوز درباره آینده آزمون نمی توان پیش بینی قطعی کرد. نکته مشخص تا این لحظه فقط همین است که باشگاه زنیت به همین راحتی ها مجوز خروج سردار را نخواهد داد.

ستاره دیگری که امسال عملکرد خوبی داشت، علی قلی‌ زاده وینگر تیم شارلروا بلژیک بود. قلی‌زاده با عملکردش در این تیم بلژیکی توانسته توجه چند تیم فرانسوی را به خود جلب کند و شانس خوبی برای حضور در لیگ فرانسه دارد. قلی زاده فصل گذشت در کنار ستاره ای به نام کاوه رضایی در فوتبال بلژیک مشغول بود. در مورد کاوه هم باید بازگشت به تیم قبلی را به عنوان آینده نزدیک این بازیکن در نظر گرفت. رضایی از کلوب بروژ به صورت قرضی راهی شارلوا شد اما در حال حاضر یکی از بازیکنان جدا شده شارلوا به حساب می آید و به این ترتیب مقصد فصل بعد کاوه به احتمال خیلی زیاد دوباره بروژ خواهد بود.

برادران محمدی هم دیگر لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا هستند که به نظر آینده خوبی در پیش دارند. مهرداد در فوتبال پرتغال و با درخشش در ترکیب آوس جایگاه ثابتی پیدا کرده و اگر پیشنهاد خیلی خوبی به باشگاه پرتغالی ارائه نشود مدیران آوس قید مهرداد را نخواهند. میلاد هم که به تازگی از روسیه به بلژیک رفته و برای خنت بازی می کند وضعیتی شبیه به برادرش دارد و بعید است فصل آینده را در تیمی غیر از همین خنت شروع کند. در روزهایی که صحبت هایی در خصوص بازگشت امیر عابدزاده به ایران و ایستادن در دروازه پرسپولیس به جای بیرانوند شنیده می شود، باید گفت عقاب کوچک هم وضعیت خوبی در فوتبال پرتغال و ماریتیمو دارد. پس می توان گفت اگر خبری از بازگشت به ایران نباشد، امیر فوتبال خودش را در پرتغال ادامه خواهد داد.

با گذر از اللهیار صیادمنش کم فروغ در فنرباغچه و انتقال قرضی این بازیکن به استانبول اسپور، لژیونر بعدی فوتبال ایران در اروپا که نسبت به همه سرنوشت تلخ تری دارد وضعیت برای سامان قدوس چندان مساعد نیست. با نیمه تمام اعلام شدن لیگ فرانسه، آمیان به یک دسته پایین تر سقوط کرد و به این ترتیب قدوس در صورت رسمی شدن این رای و ماندن در آمیان باید فصل بعد برای بازگشت دوباره به سطح اول فوتبال فرانسه تلاش کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *