اخبار داغ

برنامه تعمیق کاهش تولید عربستان قمیت نفت را بالا برد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۳۶ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه) به ۲۹ دلار و ۸۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۲۴ دلار و ۵۲ سنت رسید. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز از ملبورن، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) ۲۹ دلار […]

اشتراک گذاری
23 اردیبهشت 1399
100 بازدید
کد مطلب : 266

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۳۶ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه) به ۲۹ دلار و ۸۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۲۴ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز از ملبورن، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) ۲۹ دلار و ۶۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۲۴ دلار و ۱۴ سنت بود.

تصمیم غیرمنتظره عربستان سعودی مبنی بر تشدید کاهش عرضه این کشور در ماه ژوئن، برای کمک به کاهش مازاد عرضه ناشی از شیوع ویروس کرونا که سبب تضعیف تقاضا شده است، سبب شد قیمت نفت امروز افزایش یابد.

عربستان سعودی شبانه اعلام کرد که تولید نفت ماه ژوئن این کشور یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد و کل تولید این کشور به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد که نسبت به ماه آوریل، نزدیک به ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار در مؤسسه آکسی‌تریدر در این باره گفت: این کاهش عرضه، سبب ترغیب سایر اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس برای رعایت توافق کاهش تولید و حتی ارائه کاهش‌های داوطلبانه بیشتر خواهد شد که می‌تواند بازگشت به توازن دوباره در بازارهای جهانی نفت را سرعت ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *